Diablo 4 w 2. sezonie otrzyma „tak wiele rzeczy”, że ich objaśnienie zajmie aż 4 godziny

18 września 2023,
14:07
Arek Grabowski
Bohater Diablo 4 stojący w ponurej wiosce

Rod Fergusson, dyrektor generalny Blizzarda ds. Diablo, zdradził, że nadchodzący 2 sezon będzie zawierał „tak wiele nowych elementów”, że zespół potrzebuje 4 godzin transmisji na żywo, by je zaprezentować. Przez ostatni czas studio było dość „ciche” w mediach społecznościowych. Blizzard najpewniej chce uniknąć ponownych kontrowersji z zapowiedziami. W grze nie zawsze pojawia się dokładnie to, co opisują twórcy, a taka sytuacja generuje negatywny PR.

Obecnie wiemy tylko, że sezon 2 zawiera motyw wampirów i krwi. W istocie jego nazwa to właśnie Sezon Krwi. Twórcy przygotowali sporo nowości, jednak warto brać słowa Roda Fergussona z pewnym dystansem. Blizzard nie zawsze perfekcyjnie dotrzymuje swoich obietnic.

Co otrzymamy w sezonie 2 Diablo 4?

Oczywiście oficjalne informacje nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie o motywie wampirów i krwi. Długa cisza ze strony Blizzarda może również wskazywać na skupienie się studia, by tym razem sezon odniósł sukces. Obecnie Diablo 4 ma sporą konkurencję w postaci Starfielda lub Baldur’s Gate 3. nadchodzi także kilka dużych premier.

Warto zauważyć, że Blizzard wspominał o jednym płatnym rozszerzeniu co roku. Takie rozwiązanie zdecydowanie zbudowałoby popularność wokół Diablo 4. Przyjdzie nam niestety jeszcze sporo poczekać. Miejmy nadzieję, że 2 sezon rzeczywiście przyniesie sporo interesujących nowości.