fbpx

Diablo 4 może zdradzać przyszłość gry w sekretnych zakończeniach

27 czerwca 2023,
16:00
Arek Grabowski
Lilith na zbliżeniu w Diablo 4

W Diablo 4 istnieją pewne sekretne zakończenia pod postacią krótkich przerywników filmowych po napisach końcowych. Mogli je zobaczyć tylko niektórzy gracze. Sposoby uruchomienia przerywników wciąż są dość niejasne.

Zakończeń jest kilka i społeczność uważa, że wskazują na to, co Blizzard zamierza wprowadzić w nadchodzących rozszerzeniach Diablo 4. Poniżej opisujemy, co można zobaczyć na sekretnych zakończeniach, unikając przy tym spoilerów.

Co przedstawiają sekretne zakończenia w Diablo 4?

Po pokonaniu ostatniego przeciwnika w grze, demona Lilith, rozpoczyna się sekwencja zakończenia. Ostatecznie można zobaczyć napisy końcowe. Po nich niektórzy gracze mogli zobaczyć krótkie przerywniki filmowe uznawane za sekretne zakończenia. Jedno z nich przedstawiamy poniżej.

Trzy z czterech dostępnych sekretnych zakończeń trwają sekundę lub dwie. Przedstawiają rogatego demona, który według społeczności jest Mefistem. Powyższe zakończenie jednak zaciekawiło graczy, ponieważ jest tutaj inna postać – prawdopodobnie Lucion. Demon ten jest synem Mefisto i pojawiał się on wcześniej wyłącznie w książkach z uniwersum Diablo.

Gracze uważają więc, że DLC opowiedzą historię ojca oraz syna. Mielibyśmy otrzymać rozszerzenie zarówno z Mefistem, jak i Lucionem. Wielu uważa również, że w DLC pojawi się Inarius szukający zemsty. Najprawdopodobniej rozszerzenia przyniosą przede wszystkim nowe klasy postaci.

Gracze na Reddicie dzielą się różnymi teoriami dotyczącymi sekretnych zakończeń. Oficjalne informacje oczywiście wciąż nie zostały opublikowane. Niektórzy uważają nawet, że może to być Diablo, Belial oraz zupełnie inne demony.

Jak otrzymać sekretne zakończenie w Diablo 4?

Sposób uzyskania sekretnego zakończenia jest dość niejasny. Wielu graczy wspomina, że otrzymuje je po ukończeniu gry drugi raz. Niektórym udało się już w pierwszym podejściu. Dodatkowo warto wspomnieć, że przejście kampanii ze znajomym także aktywuje sekretne zakończenie.

Teorii jest wiele, jednak najczęściej skupiają się na konieczności ukończenia Diablo 4. Należy przejść grę i przeczekać całe napisy końcowe – wtedy jest szansa na uzyskanie jednego z sekretnych zakończeń.