Diablo 4 będzie dostępne dla Steam Decka w momencie premiery na platformie Valve

13 października 2023,
14:15
Arek Grabowski
Demon z Diablo 4.

Premiera Diablo 4 na Steamie zbliża się wielkimi krokami. Będzie ona miała miejsce wraz z rozpoczęciem drugiego sezonu w grze. Globalny menedżer społeczności Diablo 4, Adam Fletcher, ujawnił na Twitterze, że ten tytuł będzie uruchomiony na Steam ze wsparciem dla Steam Decka. W najnowszą produkcję Blizzarda zagramy więc także za pośrednictwem handhelda Valve.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Diablo 4 pojawi się na Steamie jeszcze w tym miesiącu. Rzeczywiście tak będzie – premiera gry jest przewidziana na 17 października, czyli już za kilka dni.

Uruchomienie Diablo 4 na Steam Decku było możliwe już wcześniej

Warto zauważyć, że Diablo 4 w wersji z Battle.netu również można było sprawdzić na Steam Decku. Wymagało to jednak wykorzystania pewnych obejść. Mimo wszystko podczas tego rodzaju testów gracze odkryli, że Diablo 4 jest naprawdę grywalne, jeśli chodzi o Steam Deck. To zdecydowanie wpłynie pozytywnie na „steamową” premierę gry.

Drugi sezon rozpocznie się więc także 17 października. Istotną zmianą, którą wprowadzają twórcy, jest znaczące zmniejszenie zadawanych obrażeń. Ma to spowodować, że gracze będą korzystać z bardziej różnorodnych buildów postaci.