Diablo 2 Resurrected – start pierwszych testów alfa już jutro

8 kwietnia 2021,
18:28
Dorota Żak

Wciąż nie znamy daty premiery Diablo 2 Resurrected, ale przynajmniej wiemy, że prace nad remasterem Diablo 2 cały czas trwają. Ich częścią są testy gry, których pierwsza tura przewidziana została na najbliższy weekend.

Postać z Diablo 2 Resurrected
Na skróty
  • Jutro startują pierwsze alfa-testy dla Diablo 2 Resurrected.
  • Gracze będą mogli przejść dwa pierwsze rozdziały gry, wybierając jedną z trzech dostępnych klas.
  • Testy przeznaczone są wyłącznie dla użytkowników PC i uwzględniają tylko tryb jednoosobowy.

Już jutro rozpoczną się pierwsze alfa-testy gry Diablo 2 Resurrected, ogłoszonego niedawno remastera Diablo 2, które potrwają do 12 kwietnia. W ich czasie osoby wybrane spośród zgłoszeń wysłanych przez stronę gry będą miały okazję pograć w oczekiwany przez wielu tytuł. Zakładając oczywiście, że dysponują pecetami, bo póki co tylko użytkownicy komputerów zyskali taką możliwość. Remaster Diablo 2 trafi finalnie również na konsole, ale dopiero w późniejszym terminie zobaczymy, jak się na nich sprawdza.

Choć Diablo 2 Resurrected ma otrzymać multiplayer, to początkowe testy zaoferują graczom jedynie tryb jednoosobowy. Wieloosobową rozgrywkę przetestujemy prawdopodobnie w innym terminie, który na razie nie jest znany.

Dziennik z zadaniami w Diablo 2 Resurrected
Dziennik z zadaniami w Diablo 2 Resurrected. Źródło: PureDiablo

Czego mogą oczekiwać gracze w weekendowych testach Diablo 2 Resurrected?

Osoby, które zostały szczęśliwie wylosowane do udziału w alfa-testach, zyskają możliwość przejścia dwóch pierwszych aktów gry. Będą mogły również wybrać jedną z trzech udostępnionych w tym celu klas postaci (na siedem pojawiających się w grze). Nasze możliwości to barbarzyńca, amazonka i czarodziejka, a każde z nich posiada swoje unikalne zdolności. Alfa-testy pozbawione będą limitu rozwoju postaci, ale zapisy gry i postępy nie zostaną przeniesione do pełnej wersji Diablo 2 Resurrected.

Celem testów jest oczywiście zebranie opinii od graczy, które pomogą twórcom w odpowiednim przygotowaniu i dopracowaniu Diablo 2 Resurrected. Nie wszystkim uda się załapać do pierwszej rozgrywki, dlatego przewidziane zostały streamy z gry w serwisach Twitch i YouTube. Wszyscy testerzy dostali także pozwolenie na dzielenie się nagraniami i zrzutami ekranu ze swojej rozgrywki, dlatego możemy być pewni, że szybko dowiemy się, jak wygląda pierwsza wersja remastera Diablo 2.

Walka w Diablo 2 Resurrected
Walka w Diablo 2 Resurrected. Źródło: PureDiablo

Jak wizualnie prezentuje się remaster Diablo 2?

Przy okazji nadchodzących testów na fanowskiej stronie produkcji Blizzarda, PureDiablo, pojawił się dość duży zbiór screenów z Diablo 2 Resurrected. Zobaczymy na nich różne lokacje i klasy postaci w nowej, odświeżonej wersji. Trzeba przyznać, wygląda to całkiem klimatycznie!

Cała galeria dostępna jest tutaj.