Deepcool PQ-M – w pełni modularne zasilacze o mocy do 1000 W oficjalnie zapowiedziane

Seria zasilaczy Deepcool PQ-M ma stanowić wzór jakości i niezawodności. W pełni modularne jednostki skierowane do entuzjastów oferują moc od 650 W do 1000 W i sprawność na poziomie 90%. Producent obiecuje także wysoką kulturę pracy i spokój ducha przez lata dzięki dziesięcioletniej gwarancji.

8 grudnia 2021

Zasilacze z serii Deepcool PQ-M to mocny sprzęt mający sprawdzić się w wydajnych stacjach gamingowych. Paletę otwiera jednostka o mocy 650 W i już ona oferuje dwa 8-pinowe (4 + 4) wtyki EPS oraz trzy 8-pinowe (6 + 2) złącza PCIe. Topowy model ma dostarczać 1000 W, a użytkownicy mogą otrzymać od producenta okablowanie PCIe z sześcioma wtyczkami. Fani konfiguracji z wieloma kartami graficznymi powinni więc być zadowoleni.

Deepcool PQ-M – modularne zasilacze o mocy do 1000 W

Niezależnie od wariantu, zasilacze Deepcool PQ-M posiadają w pełni modularne, płaskie kable i są zbudowane, jak obiecują projektanci, z wysokiej jakości podzespołów. Wewnątrz znalazły się japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturach do 105 stopni Celsjusza. Płyta modułowa jest na stałe połączona z platformą obwodu zamiast za pomocą przewodów, co ma przekładać się na mniejsze zakłócenia sygnału i większą sztywność.

Deepcool PQ-M - wygląd modularnego zasilacza
Źródło: Deepcool

Prezentowane jednostki są zbudowane w topologii full-bridge SRC LLC, wyposażone w konwertery DC-DC i aktywne układy PFC. Wnętrze jest chłodzone przez wentylatory o średnicy 120 milimetrów. Producent postawił na dynamiczne łożyska olejowe (FDB), dzięki którym śmigła powinny pracować cicho, płynnie i niezawodnie przez lata. O ile wkroczą do akcji, gdyż zasilacze Deepcool PQ-M mogą działać w trybie półpasywnym, jeśli nie zostanie on dezaktywowany przyciskiem na obudowie.

Wnętrze z podzespołami Deepcool PQ-M
Źródło: Deepcool

Seria jednostek Deepcool PQ-M legitymuje się sprawnością na poziomie około 90%, popartą uzyskanym certyfikatem 80 Plus Gold. W pakiecie jest komplet zabezpieczeń elektrycznych (OPP/OVP/SCP/OTP/OCP) dla ochrony podłączonych komponentów. Każdy z zasilaczy jest objęty 10-letnią gwarancją producenta.

Ceny poszczególnych modeli zasilacza Deepcool PQ-M

Osoby zainteresowane zakupem zasilacza z serii Deepcool PQ-M powinny być w stanie nabyć go jeszcze w tym miesiącu. Do wyboru będą następujące warianty:

  • Deepcool PQ650M o mocy 650 W w cenie około 460 złotych;
  • Deepcool PQ750M o mocy 750 W w cenie około 505 złotych;
  • Deepcool PQ850M o mocy 850 W w cenie około 600 złotych;
  • Deepcool PQ1000M o mocy 1000 W w cenie około 735 złotych.

Źródło: informacja prasowa

Wymiary: 150 × 140 × 86 mm

Sprawność: typowa >90%, certyfikat 80 Plus Gold

Zgodność ze standardem ATX: v2.4

Wentylator: 120 x 120 mm, łożyska FDB

PFC: aktywne

Zabezpieczenia: OPP/OVP/SCP/OTP/OCP

Okablowanie: w pełni modularne

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!