Deepcool KB500 – premiera klawiatury mechanicznej w kompaktowym rozmiarze

Deepcool KB500 to mechaniczna klawiatura dla graczy. Producent postawił na kompaktową formę TKL, skupiając się na wydajności i funkcjonalności.

15 grudnia 2021

Deepcool KB500 TKL to propozycja dla graczy ceniących kompaktową formę. Klawiatura jest pozbawiona bloku numerycznego i ma zredukowaną niemal do zera aluminiową ramkę, która zajmuje minimum miejsca i ma dodatkowo usztywniać konstrukcję. Pod podwójnie formowanymi, profilowanymi kapslami kryją się lekkie, liniowe przełączniki Outemu Red. Charakteryzują się one żywotnością szacowaną na 50 milionów kliknięć, siłą aktywacji na poziomie 50 g oraz całkowitym skokiem o długości czterech milimetrów.

Przełączniki Outemu Brown w modelu KB500
Źródło: DeepCool

Deepcool KB500 TKL – kompaktowy mechanik z podświetleniem RGB

Klawiatura mechaniczna Deepcool KB500 posiada podświetlenie RGB LED. Każdy z przycisków otrzymał niezależną iluminację. Tym samym producent daje użytkownikom pełną kontrolę nad barwą każdego klawisza oddzielnie. Ustawienia podświetlenia można zmienić z poziomu oprogramowania. Dostępna jest tam nie tylko pełna paleta RGB, lecz także szereg efektów świetlnych. Fani customizacji mogą również zmienić funkcję każdego z przycisków, przypisując do nich inne funkcje, skróty czy nagrane makra.

Klawiatura DeepCool KB500 od dołu
Źródło: DeepCool

Gotowe zestawy ustawień użytkownik jest w stanie zachowywać w ramach profili. Klawiatura ma 32 KB wbudowanej pamięci, więc gracz nie jest zdany wyłącznie na oprogramowanie. Z komputerem Deepcool KB500 łączy się za pomocą 1,8-metrowego kabla, którego zabezpieczono przed uszkodzeniami oplotem. Na chwilę obecną producent ma już opracowane layouty UK i US, wersja na polski rynek pojawi się niebawem, a wraz z nią polska podstrona i rekomendowana cena. Na razie można podejrzeć wersję UK, która została wyceniona na niecałe 325 złotych.

Źródło: informacja prasowa

Wymiary: 355 × 127 × 37 mm

Waga: 713 gramów

Przełączniki: mechaniczne, liniowe, Outemu Red

  • siła aktywacji: 50 g
  • żywotność: do 50 milionów wciśnięć
  • skok: pełny – 4 mm

Łączność: przewodowa – kabel USB o długości 1,8 metra, w oplocie

Podświetlenie: RGB LED, niezależny dla każdego przycisku

Oprogramowanie: tak, z obsługą makr, profili i programowania wszystkich przycisków

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!