Dead Space – już jutro specjalny stream dotyczący remake’u gry

Remake’i znanych tytułów to już nie tylko domena kina, bo i w branży gier wideo zdarza się ich coraz więcej. Dead Space to kolejna gra, która doczeka się dużego odświeżenia.

30 sierpnia 2021

W zeszłym miesiącu przy okazji EA Play Live ogłoszono, że kultowy Dead Space z 2008 roku doczeka się odświeżonej wersji. Remake gry zostanie stworzony na silniku Frostbite, który pozwoli mu w dużym stopniu ulepszyć choćby efekty wizualne. Przygotowywany jest również z myślą wyłącznie o nowszych komputerach i konsolach nowej generacji – trafi na PlayStation 5 oraz Xboxa Series X/S. Choć dokładnych informacji na temat projektu nadal jest niewiele, już wkrótce się to zmieni.

Jutro odbędzie się specjalny stream, na którym odpowiedzialne za odświeżoną wersję gry Motive Studio ma podzielić się szczegółami dotyczącymi wczesnego etapu prac nad remake’iem Dead Space. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego, a obejrzymy ją na Twitchu Motive Studio.

Dead Space – kto pracuje nad remake’iem?

W oryginalnym Dead Space’ie wcielaliśmy się w postać Isaaka Clarke’a, inżyniera zmagającego się z oddziałami nieumarłych na stacji kosmicznej. Również w remake’u taki będzie punkt wyjścia naszych przygód. Wiemy także, że za nową wersję Dead Space’a odpowiedzialny jest m.in. Eric Baptizad, twórca gier znany przede wszystkim z serii Assassin’s Creed (części Valhalla, Origins, Unity, Black Flag), który dołączył do Motive Studio w kwietniu bieżącego roku. Oprócz niego w projekt zaangażowani są też Philippe Ducharme (seria Assassin’s Creed), Roman Campos-Oriola (For Honor) oraz Mike Yazijian (Star Wars: Squadrons).

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!