fbpx

Cyberpunk 2077 – wyciekła zawartość dodatku. Informacje o fabule [Aktualizacja]

27 maja 2022,
09:46
PawelCeregrzyn

26 maja ujrzały światło dzienne dane z zawartością dodatku do Cyberpunka 2077, którego premiera została przewidziana na 2023. Wypłynęły one wcześniej, jednak dziennikarze Video Games Chronicle poruszyli wczoraj ten temat jako pierwsi. Jest to tym bardziej przykre, bo tego samego dnia Grupa CD PROJEKT mogła świętować dobre wyniki pierwszego kwartału bieżącego roku, które opublikowali w stosownej prezentacji.

Centrum Night City. Autor: Stefans02
Na skróty
  • Wyciekły dane z zawartością dodatku do Cyberpunka 2077. Powodem było omyłkowe umieszczenie nieodpowiednich plików, które pobierały się wraz z ostatnią aktualizacją.
  • W celu odnalezienia interesujących informacji o nadchodzącym rozszerzeniu najpewniej skorzystano z metody data miningu.

Z uwagi na fakt, iż materiały ujawniające szczegóły fabuły oraz zawartości nadchodzącego rozszerzenia do Cyberpunka 2077 zostały uzyskane w sposób niezgodny z Umową Użytkownika Końcowego, treść niniejszego artykułu została pozbawiona wrażliwych fragmentów. Poniżej przeczytacie więc nasz news w jego skróconej formie.

Treść po aktualizacji

Do prezentacji o kondycji finansowej i planach Grupy CD PROJEKT dołączyła wczoraj niechlubna wiadomość, mówiąca o wypłynięciu do sieci sporej ilości materiałów pochodzących z pierwszego dużego rozszerzenia do Cyberpunka 2077. Pojawiły się one już wcześniej, jednak dopiero wczoraj sprawa została nagłośniona przez VGC.

Wykadrowany Vi z grafiki udostępnionej dla posiadaczy gry Cyberpunk 2077 na Steamie
Źródło: CD Projekt Red

Wyciek danych i data mining

W Internecie znajdziemy masę linii dialogowych opisujących większość wydarzeń i postaci z dodatku, nad którym obecnie pracują Redzi. To wszystko za sprawą pomyłki, z powodu której po ostatniej aktualizacji Cyberpunka zostały udostępnione nieodpowiednie pliki do szerszego obiegu. Dotarcie do sekretnych danych najpewniej ułatwiła metoda tak zwanego data miningu, co w wolnym tłumaczeniu oznacza kopanie w bazach danych. Może się to odbywać przy połączeniu uczenia maszynowego (AI), dostępnych statystyk i przede wszystkim baz danych.

FF:06:B5 i Cyberpunk 2077

Na Reddicie znajduje się społeczność o nazwie FF:06:B5, która zrzesza wokół siebie ludzi polujących na każdy sekret i ciekawostkę z ostatniej produkcji CD PROJEKT RED. To właśnie tam miały rzekomo pojawić się pliki, które są powodem obecnego szumu i mogą wydłużyć prace nad rozszerzeniem do Cyberpunka 2077.

Data premiery rozszerzenia zagrożona?

W kwietniu pisaliśmy na łamach GamesGuru o opóźnieniu dodatku do Cyberpunka. Z uwagi na zaistniałą sytuację z wyciekiem danych można założyć, że upublicznienie wielu wątków fabularnych z powstającej gry, która mimo świetnych mechanik i walki zbudowała swoją pozycję za pomocą dobrze napisanej historii, może niestety negatywnie wpłynąć nie tylko na morale zespołu, ale także na termin wydania rozszerzenia. To, co spotkało Redów jest po prostu smutne.

Judy Alvarez - postać z gry Cyberpunk 2077; członek gangu Moxów i najlepsza montażystka braindansów według Evelyn Parker
Źródło: CD Projekt Red