fbpx

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to jedyne DLC do gry, co było „decyzją technologiczną”

31 sierpnia 2023,
10:00
Arek Grabowski
Judy patrząca na głównego bohatera w Cyberpunk 2077

CD Projekt Red tłumaczy, dlaczego Cyberpunk 2077 otrzyma tylko jedno rozszerzenie, czyli nadchodzące Phantom Liberty. Tuż po ogłoszeniu dodatku twórcy ogłosili, że to jedyne DLC do gry. Podczas środowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników kwartalnych studio wyjaśniło swoją decyzję. CD Projekt Red został spytany, jaka sprzedaż Phantom Liberty przekonałaby twórców do stworzenia kolejnego rozszerzenia.

Decyzja właściwie już zapadła. Jak ogłosiliśmy już dawno temu, nie zamierzamy tworzyć drugiego ani trzeciego rozszerzenia. To jedyne rozszerzenie gry i nie ma to nic wspólnego z liczbami i tym, jak bardzo jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży lub nie, ani z niczym w tym rodzaju.

Szczerze mówiąc, to decyzja technologiczna. To ostatni raz, kiedy pracujemy na Red Engine, przynajmniej na razie, a w dającej się przewidzieć przyszłości, jak wiecie, pracujemy na Unreal Engine od Epic. To był jeden z kluczowych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na ten jedyny.

Michał Nowakowski, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w CD Projekt Red

Phantom Liberty będzie jedynym, lecz ogromnym rozszerzeniem do Cyberpunka 2077. Twórcy wprowadzą bardzo dużo poprawek, nowe mechaniki, lokacje, historię, postacie, ekwipunek i wiele więcej. Sporo elementów otrzymają także gracze, którzy nie kupią dodatku. Podstawowa wersja gry również zostanie zaktualizowana.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to jedyne DLC, więc twórcy przygotowali ogrom nowości

Phantom Liberty zostało zaprezentowane podczas konferencji Gamescom. Twórcy przedstawili nowe mechaniki i sporo elementów, które pojawią się w grze. Dowiedzieliśmy się w ten sposób nieco więcej o dodatku. DLC będzie bardzo duże i ma potencjał na świetne wyniki dla twórców. Żadna sprzedaż nie zmotywuje jednak CD Projekt Red do stworzenia kolejnego rozszerzenia dla Cyberpunka 2077.

Pamiętajmy, że po premierze Phantom Liberty studio przejdzie do prac nad kolejną odsłoną gry. Wiemy jedynie, że nosi ona obecnie nazwę Project Orion. Bardziej szczegółowe informacje o następcy Cyberpunka 2077 nie zostały ujawnione. Nad następną grą będzie pracowało studio CD Projekt Red North America.