Cooler Master zaprezentował wspornik do karty graficznej z podświetleniem ARGB

10 marca 2021,
23:39
Franciszek Ciechowski

Cooler Master wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i prezentuje uchwyt do karty graficznej z podświetleniem ARGB, który nie tylko odciąży waszą płytę główną, która na co dzień męczy się z dźwiganiem ciężaru GPU, ale również doda obudowie nieco uroku.

Wspornik GPU Cooler Master w podświetleniem ARGB
Na skróty
  • Cooler Master MasterAccessory ARGB GPU Support Bracket (wdech) to wspornik do karty graficznej, który właśnie trafił do katalogu tajwańskiego producenta.
  • Uchwyt posiada regulację wysokości podparcia, która jest możliwa w zakresie od 41 mm do 171 mm.
  • Produkt został wyceniony na ok. 100 zł i będzie dostępny do zakupu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Cooler Master od ponad dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Wśród nich należy wyróżnić między innymi nowoczesne systemy chłodzenia CPU, radiatory, wentylatory czy obudowy nastawione na świetną wentylację. Tym razem jednak przyszła pora na coś zgoła innego.

Współczesne topowe karty graficzne często imponują nie tylko osiągami, ale i gabarytami. Duże układy chłodzenia zapewniają optymalne temperatury, ale i swoje ważą. Dla osób, które borykają się z ciężkimi konstrukcjami, firma Cooler Master przygotowała wspornik GPU – ma on być nie tylko praktyczny, ale i efektowny.

Uchwyt do karty graficznej Cooler Master wewnątrz obudowy

Uchwyt GPU Cooler Mastera to dodatkowe oświetlenie wnętrza obudowy

Wspornik GPU z logo firmy Cooler Master to konstrukcja wykonana głównie z hartowanego szkła. Producent zatopił w niej podświetlenie ARGB, które podświetla krawędzie konstrukcji. Zwolennicy subtelniejszego podejścia mogą iluminację całkowicie wyłączyć.

Jedną z zalet wspornika MasterAccessory ARGB GPU Support Bracket ma być całkowicie beznarzędziowy montaż. Projektanci postawili na silny magnes, który ma skutecznie przytwierdzić akcesorium do podłoża. Producent podkreśla też szeroką kompatybilność, dzięki płynnej regulacji wysokości podparcia w zakresie od 41 mm do 171 mm.

Konstrukcja uchwytu do karty graficznej Cooler Master

Uchwyt firmy Cooler Master można zamontować zarówno na końcu karty graficznej, jak i z boku, bliżej panelu bocznego. Tym samym użytkownicy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem optymalnego miejsca podparcia posiadanego już GPU. Ważący 140 g wspornik ma sobie radzić z udźwignięciem nawet najcięższych kart, skutecznie chroniąc slot PCI-Express przed wyginaniem.

Wspornik Cooler Master MasterAccessory ARGB GPU Support Bracket trafi do sklepów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jego cena powinna oscylować w okolicy 100 zł.

Źródło: informacja prasowa