fbpx

Co zdradza trailer Cyberpunk 2077: Phantom Liberty? Twórcy gry szczegółowo omawiają zwiastun DLC

13 czerwca 2023,
07:00
Dorota Żak
Johnny Silverhand w Phantom Liberty

W czasie Xbox Games Show zaprezentowano nowy zwiastun dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077. Przy okazji poznaliśmy też dokładną datę premiery DLC, czyli 26 września tego roku. Zanim jednak zagramy, twórcy gry przygotowali prawie 20-minutowy materiał omawiający zwiastun, w którym Igor Sarzyński (Narrative Director) i Paweł Burza (Senior Communication Manager) zagłębiają się w szczegóły dodatku i lore gry.

Co Phantom Liberty wprowadzi do świata Cyberpunka 2077?

Z jednej strony kolejna lokacja, z drugiej nowe postaci – twórcy skupiają się na wielu elementach DLC. Opowiadają także o tym, że wybranie gatunku thrillera szpiegowskiego dla Phantom Liberty pozwoliło im czerpać inspiracje z różnych miejsc, a następnie włączyć je w cyberpunkowy klimat. Oczywiście zachęcamy do obejrzenia całego materiału (filmik na końcu tekstu), ale jeśli nie macie na to czasu, poniżej znajdziecie skrót z najważniejszymi informacjami.

Dogtown, czyli nowa dzielnica w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Na pierwszy ogień idzie nowa lokacja, jaka pojawi się w DLC, czyli Dogtown. Rządzi w niej Kurt Hansen, który wykorzystuje swoją pozycję do szemranych interesów i kontroluje okolicę za pomocą oddziałów Barghest, składających się po części z dawnych żołnierzy Militechu i gangsterów. Dzięki ich obecności niektóre obszary Dogtown należą do bezpieczniejszych, ale wizyta w innych jest proszeniem się o kłopoty. Nie bez powodu w nowej lokacji raczej nie spotkamy członków Trauma Team.

Jak wspomina Sarzyński, Dogtown to miejsce pełne kontrastów, w którym trafimy zarówno na rave’owe imprezy, jak i na czarny rynek pozwalający na wolny handel. Przede wszystkim pomaga w tym brak korporacji, co jest raczej nietypowe dla Night City.

Rosalind Myers – prezydentka Nowych Stanów Zjednoczonej Ameryki

W zwiastunie mogliśmy także lepiej poznać nową postać, która pojawi się w Cyberpunku 2077. Rosalind Myers to prezydentka Nowych Stanów Zjednoczonej Ameryki i była marine, która wpadła w poważne kłopoty, trafiając do Dogtown. Mimo swoich kompetencji i doświadczenia nie poradzi sobie z przeważającymi siłami Barghestu, dlatego na pomoc musi przyjść jej V.

Chimera Militechu dla fanów ciężkiego uzbrojenia

Kolejna rzecz pokazana w trailerze to potężna broń, pozostałość po wojnach korporacyjnych. W materiale od twórców Phantom Liberty na temat Chimery Militechu nie padło zbyt wiele informacji. Możemy się tylko spodziewać, że stanie się ona przeszkodą dla V, choć na pewno do pokonania z odrobiną uporu.

Solomon Reed nowym wcieleniem Idrisa Elby

Bohater noszący twarz Idrisa Elby to następna postać istotna dla fabuły dodatku. Solomon Reed jest agentem pozostającym do tej pory w ukryciu, ale współpracującym mocno z V w wyniku nietypowych okoliczności. Wyróżnia go lojalność, zarówno wobec sprawy, jak i bliskich mu osób, co prowadzi w końcu do wewnętrznego konfliktu i niełatwych wyborów. Co ciekawe, na jego decyzje wpłynie zachowanie V.

Songbird – netrunnerski talent i prawa ręka Rosalind Myers

W zwiastunie kilka razy pojawiła się bohaterka, która również stanie się dość ważna w fabule całego dodatku. Pozwoli ona spojrzeć na V z innej perspektywy, a według komentarzy twórców będzie na tyle złożona i niejednoznaczna, że nie wszyscy gracze ją polubią. Ma to jednak sprawić, że otrzymamy w historii kolejną ciekawą postać, wchodzącą w interakcję z V i obdarzoną własnymi motywacjami.