fbpx

Chernobylite z datą premiery na PlayStation 4 i Xbox One

25 lipca 2021,
10:07
Maciej Krause

Poznaliśmy dokładną datę premiery Chernobylite na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra polskiego studia The Farm 51 ukaże się na rynku 7 września 2021 na tych właśnie platformach. Niestety właściciele nowszych generacji konsol będą mogli zagrać jedynie w wersję przeznaczoną dla starszych modeli w ramach wstecznej kompatybilności.

Postacie z Chernobylite
Na skróty
  • Chernobylite wcielamy się w Igora – fizyka i byłego pracownika elektrowni atomowej w Czarnobylu. Po drodze czeka na nas wiele przygód.
  • Premiera tytułu na PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 7 września, w wersję dla posiadaczy PC możemy natomiast zagrać już 28 lipca 2021.
  • Edycja dla PlayStation 5 i Xbox Series X|S ukaże się na rynku jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty nie poznaliśmy. Posiadacze tych właśnie konsol będą mogli zdobyć wersję przeznaczoną dla starszych modeli w ramach wstecznej kompatybilności.

Twórcy Chernobylite – studio The Farm 51 – ogłosili datę premiery produkcji na konsole. Posiadacze PC będą mogli zagrać w Chernobylite za niespełna trzy dni, wersja na konsole miała natomiast zostać wydana nieco później i właśnie poznaliśmy dokładną datę. Tytuł trafi na PlayStation 4 i Xbox One dokładnie 7 września. Niestety właściciele nowszych generacji konsol będą mogli zagrać jedynie w wersję przeznaczoną dla starszych modeli w ramach wstecznej kompatybilności.

Edycja dla PlayStation 5 i Xbox Series X|S ukaże się na rynku jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty nie poznaliśmy. Przy okazji zaprezentowano kolejny zwiastun nadchodzącej produkcji.

Chernobylite – survivalowy horror RPG

Chernobylite wcielamy się w Igora, fizyka i byłego pracownika elektrowni atomowej w Czarnobylu, powracającego do Prypeci, by wyjaśnić tajemnicę zaginięcia swojej drugiej połówki blisko 30 lat temu. Każdy dzień wymaga planowania i przydzielania zadań swoim towarzyszom, bawimy się bowiem w trybie wieloosobowym. Podczas rozgrywki czeka na nas wiele wyzwań. Zmierzymy się z wrogim wojskiem i prześladowcami, a także ze zmutowanymi stworzeniami. Cała akcja toczy się w surowym i bezlitosnym środowisku. Każdy nasz wybór w grze wpływa na dalszą rozgrywkę. Za produkcję odpowiada polskie studio The Farm 51, za wydanie natomiast All in! Games