fbpx

Celeste Classic otrzymuje sequel stworzony w 3 dni

Czy w trzy dni da się stworzyć sympatyczną grę? Jak najbardziej. Wystarczy wziąć przykład z Matt Makes Games, który właśnie w takim czasie stworzył Celeste 2: Lani’s Trek.

Na skróty
  • Celeste 2: Lani’s Trek to sequel Celeste Classic.
  • Opowiada o dziewczynie wspinającej się z użyciem liny z hakiem.
  • Gra powstała na trzecią rocznicę wydania Celeste w rekordowym czasie trzech dni.

Z okazji wypadającej w tym roku trzeciej rocznicy wydania gry Celeste jej twórcy postanowili zaskoczyć graczy miłym prezentem. Chociaż podobno sami kiedyś oświadczyli, że tytuł z 2018 roku raczej nie doczeka się sequela, było to stwierdzenie podchwytliwe. Nie dotyczyło w końcu Celeste Classic.

https://twitter.com/MaddyThorson/status/1353862386084581376?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1353862386084581376%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theverge.com%2F2021%2F1%2F26%2F22249987%2Fceleste-2-pico-8-sequel-available-now

A Celeste Classic było pierwowzorem właściwej Celeste. To w nim twórcy z Matt Makes Games mogli przetestować pomysły, które później rozwinęli w produkcji z 2018 roku. To z kolei doprowadziło do wyrazów uznania i licznych nagród, jakie otrzymała gra. I do Celeste 2: Lani’s Trek, które dopiero co dostaliśmy. Stworzenie tej krótkiej gry platformowej zajęło zaledwie trzy dni. Trzy dni produkcji, trzecia rocznica – na tym nie kończy się liczenie do trzech. Nad Celeste 2: Lani’s Trek pracowały dokładnie trzy osoby: Maddy Thorson, Noel Berry oraz Lena Raine.

Celeste 2: Lani’s Trek – gdzie zagrać?

W grze wcielmy się w nową postać, Lani, której celem jest oczywiście wspinaczka. Sama rozgrywka nie różni się bardzo od tego, co znamy z poprzednich części, również tutaj naszym głównym zadaniem będzie przeskakiwanie między kolejnymi platformami i wykorzystywanie elementów otoczenia, aby przejść dalej. Wyzwanie ułatwi nam lina z hakiem, którą może się posługiwać nasza bohaterka.

Celeste 2: Lani’s Trek dostępne jest za darmo. Co więcej, zagramy w nią po prostu z użyciem przeglądarki, pod tym linkiem. Według komentarzy osób, które zdążyły już zapoznać się z tytułem i pochwaliły się tym na stronie z grą, na przejście całości wystarczy nam pół godziny. Jeśli radzimy sobie w platformówkach. Bo trzeba pamiętać, że gry ze słowem „Celeste” w tytule stanowią pewne wyzwanie i za łatwo nie będzie.

Oczywiście nadal można zagrać też w Celeste Classic, które cały czas jest dostępne online.

O czym opowiada Celeste z 2018 roku?

Trzecia rocznica wydania gry jest także niezłą okazją, żeby odświeżyć sobie tytuł z 2018. Celeste opowiada o wytrwałej wspinaczce bohaterki o imieniu Madeline na wysoką górę. Podczas niej dziewczyna będzie musiała nie tylko przejść szereg prób, ale też zmierzyć się z własnymi problemami i wewnętrznymi demonami. Nastawione na szybką rozgrywkę i wywoływanie niemałych emocji Celeste szybko przypadło do gustu wielu osobom i zdecydowanie jest to tytuł warty uwagi.