Castlevania i Metal Gear Rising – Konami szykuje remastery lub nowe części?

Konami zarejestrowało nowe znaki towarowe i są to Metal Gear Rising oraz Castlevania, a raczej Akomajou Dracula, bo tak brzmi japońska nazwa serii.

20 kwietnia 2021
Na skróty
  • Konami rejestruje nowe znaki towarowe dla Metal Gears Rising oraz Castlevanii.
  • Plany mogą dotyczyć zarówno remasterów, jak i nowych odsłon serii.
  • Wśród graczy pojawiają się nadzieje na odświeżenie jednej z najbardziej uznanych odsłon cyklu Castlevania, czyli Symphony of the Night.

Tak naprawdę nie wiadomo nic więcej na temat planów Konami, ale po wykonanym ruchu można się spodziewać dwóch rzeczy: nowych odsłon wspominanych serii lub, co bardziej prawdopodobne, remastera wydanego w 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360 spin-offu serii MGS, czyli Metal Gear Rising: Revenge, oraz jednej z odsłon gier z cyklu o łowcach wampirów.

O ile sprawa wydaje się prosta z Metal Gear Rising, o tyle oczekiwania graczy wobec tego, co Konami planuje wobec Castlevanii, mogą być różne. W wydanej w 2019 roku Castlevania Anniversary Collection zabrakło jednej z najlepszych odsłon cyklu, czyli Symphony of The Night, i już słychać głosy, że to właśnie remastera tej gry oczekuje spora część graczy.

Konami rejestruje znaki towarowe Castlevania i Metal Gear Rising

Odsłona ta jest jednak dostępna w pakiecie z 2018 roku wraz z Rondo of Blood w ramach pakietu Castlevania: Requiem na PS4. Spodziewałbym się bardziej, że Konami uraczy nas odświeżoną wersją Lords of Shadow, której dwie części wydane zostały w 2010 i 2014 roku.

Bardzo chętnie przywitałbym kontynuację MGR, a tym bardziej czekam na wieść, że Castlevania Lords of Shadow nie tylko dostanie odświeżenie na platformy nowej generacji, ale i otrzyma trzecią część serii.

Michał Chyła

Recenzuje komiksy i gry Indie. Fanatyk gatunku soulslike.
UWaga! Gorące informacje!