Biomutant otrzyma darmową aktualizację dla konsol PS5 i Xbox Series X|S

Wydany ponad rok temu Biomutant w końcu doczekał się next-genowej aktualizacji. Już niedługo w postapokaliptycznym RPG-u akcji wykorzystamy pełnie możliwości konsol PS5 oraz XSX|S.

7 lipca 2022
Na skróty
  • 6 września 2022 roku gracze posiadający wersje gry Biomutant na konsole nowej generacji, otrzymają możliwość jej darmowej aktualizacji.
  • Tytuł będzie można uruchomić w trzech trybach rozgrywki: jakości, wyzwolonej jakości oraz wydajności.
  • Biomutant to RPG akcji osadzony w postapokaliptycznej rzeczywistości, wyróżniający się przede wszystkim wyjątkowym stylem artystycznym oraz angażującą eksploracją świata.

Biomutant – RPG akcji osadzone w postapokaliptycznym świecie, zasiedlonym przez antropomorficzne zwierzęta – doczeka się darmowej aktualizacji, dzięki której posiadacze wersji gry na PS5 i Xbox Series X|S wykorzystają w końcu pełen potencjał swoich konsol. Ulepszona wersja tytułu udostępniona zostanie 6 września 2022 roku i zaoferuje nam następujące tryby rozgrywki:

  • jakości – 30 fps w 4K na PS5 i XSX (1440p w przypadku XSS);
  • wyzwolonej jakości (ang. quality unleashed) – 40 fps w 4K na PS5 i XSX (1440p w przypadku XSS);
  • wydajności – 60 fps w 1440p na PS5 i XSX (1080p w przypadku XSS).

Biomutant rok po premierze

Debiutanckie dzieło szwedzkiego studia Experiment 101 – choć w aspekcie wizualnym niesamowicie barwne i urocze – zaliczyło w 2021 roku raczej przeciętną premierę. Wyjątkowo rozbudowany kreator postaci robił dobre pierwsze wrażenie, jednak z każdym kolejnym krokiem w grze, coraz bardziej widoczny stawał się fakt, że ogrom świata i mechanik przerósł możliwości równie młodego, co ambitnego studia. Niesatysfakcjonujący system walki oraz powtarzalne zadania były jedynie czubkiem góry lodowej, której podstawą okazała się chaotyczna narracja, nieustannie zasypująca gracza masą niezrozumiałych dialogów, informacji o świecie, a zwłaszcza całkowicie zbędnych komentarzy samego narratora.

Nie oznacza to jednak, że gry tej nie da się pokochać. Mimo przeciętnych ocen i wielu zarzutów, doskonale broni się ona wykreowanym przez twórców stylem artystycznym oraz potencjałem eksploracyjnym świata. Biomutant jest więc produkcją idealną dla graczy, którzy niezainteresowani przedstawioną w grze fabułą, skupią się przede wszystkim na przeczesywaniu każdego zakątka mapy, w poszukiwaniu coraz to bardziej wymyślnych strojów i broni, lub chociażby cieszących oko krajobrazów.

UWaga! Gorące informacje!