fbpx

Bayonetta 4 potwierdzona przez wiceprezesa Platinum Games na Twitterze

Bayonetta 3 została wydana 28 października 2022 roku i zawiera kontrowersyjne zakończenie (o którym pisać tu nie będziemy, więc nie musicie obawiać się spoilerów). Od premiery minął niecały miesiąc, a Hideki Kamiya już teraz potwierdza, że Bayonetta 4 powstanie. Powołuje on się przede wszystkim na zakończenie poprzedniej części, a wypowiedź tę można traktować wręcz, jako oficjalne stanowisko Platinum Games.

Głównym projektantem gier w Platinum Games oraz wiceprezesem studia ciągle jest Hideki Kamiya. To właśnie on podczas dyskusji z fanami o Bayonetta 3 zdradził, że powstanie kolejna część. Można wszystko wywnioskować z jego wypowiedzi na Twitterze:

Zakończenie Bayo 3 nie było przekazane zrozumiale dla każdego, więc myślę, że Bayo 4 będzie zupełnie nieoczekiwanym wydarzeniem. Kiedy wyjdzie, jestem pewien, że ludzie powiedzą: “Dodałeś to wyłącznie jako przemyślenie”, więc informuję o premierze teraz.

Hideki Kamiya na Twitterze

Kolejna część została w ten sposób poniekąd potwierdzona. Do rozpoczęcia prac czy też oficjalnej zapowiedzi jeszcze daleko – w końcu Bayonetta 3 została wydana zaledwie niecały miesiąc temu, bo 28 października. Warto przy tym pamiętać, że produkcję tę okrzyknięto jednym z najlepiej ocenianych tytułów 2022 roku. Serwis IGN przyznał tutaj aż 9/10.

Bayonetta 3 dopiero wydana – kolejna część już zapowiedziana? Dlaczego?

Bayonetta 4 została potwierdzona przez bardzo ważną osobę w Platinum Games. Hideki Kamiya z pewnością wie, co mówi – można traktować informację, jako wręcz oficjalną wiadomość od studia. Wycofanie się z takich słów jest wręcz niemożliwe. Platinum Games ma więc grę już zapewne zaplanowaną. Stopień zaawansowania prac nad projektem nie jest jednak znany tak jak data premiery czy pozostałe informacje.

Głównym powodem tego, że Kamiya podał informację o produkcji kolejnej części gry serii, jest kontrowersyjne zakończenie trzeciej odsłony. Aby pominąć spoilery, wystarczy wiedzieć, że na końcu Bayonetty 3 da się wywnioskować to, że w przyszłości pojawi się jeszcze następna odsłona. Kamiya tylko to potwierdził.