Battlefield 2042 z aktualizacją 3.2.1. Twórcy osłabili pistolet strzałkowy do oznaczania

11 lutego 2023,
15:20
Arek Grabowski
Kilku żołnierzy pracujących przy rozbitej kapsule w Battlefield 2042

Aktualizacja z numerem 3.2.1 do Battlefielda 2042 zostanie wprowadzona już w następnym tygodniu. Twórcy usuwają zmiany związane z poszerzonymi i bębenkowymi magazynkami. Teraz parametr „ADS time” zostanie przywrócony do stanu sprzed aktualizacji 3.2.

Najwięcej zmian w wersji 3.2.1 jest związane z pistoletem strzałkowym, który służy do oznaczania żołnierzy, miejsc lub pojazdów. Wykorzystuje się go, by oznaczyć cel dla M5 lub FGM-148 Javelin. Dodatkowo pistolet strzałkowy to sprzęt, który służy do rozeznania w terenie. Na przykład oznaczenie miejsca, gdzie znajduje się snajper, może być niezwykle przydatne dla całej drużyny.

Jakie zmiany do Battlefielda 2042 wprowadza aktualizacja 3.2.1?

Całą listę zmian i nowości można zobaczyć na oficjalnej stronie blogowej twórców. Aktualizacja przede wszystkim zmniejsza prędkość pocisku wystrzelonego z pistoletu strzałkowego o połowę oraz dodaje efekt opadania kuli. Czas działania strzałki oznaczającej został natomiast skrócony z 40 na zaledwie 12 sekund.

Warto również zauważyć, że FGM-148 Javelin nie będzie nakierowywał się na cel, dopóki w linii strzału będą jakiekolwiek przeszkody. Według twórców aktualizacja zostanie wprowadzona między 13, a 17 lutego, ale dokładna data pozostaje nieznana.