Battlefield 2042 był jednym z powodów anulowania Battlefield Mobile i zamknięcia studia

16 maja 2023,
21:38
Arek Grabowski
Dwóch żołnierzy stojących do siebie plecami na tle wysokiego budynku i helikoptera w Battlefield 2042

Współzałożyciel studia Industrial Toys, które pracowało nad Battlefield Mobile, uważa, że porażka Battlefielda 2042 odegrała kluczową rolę w anulowaniu gry oraz ostatecznie zamknięciu firmy. Alex Seropian był jednym z założycieli Bungie oraz wyżej wymienionej marki. Wypowiedział się na łamach portalu Mobilegamer.biz. Według niego negatywny odbiór Battlefielda 2042 spowodował, że Electronic Arts postanowiło zrestrukturyzować swoje przyszłe plany.

Anulowanie Battlefielda Mobile było jedynie skutkiem poprzedniej gry EA

Battlefield Mobile miał pojawić się pod koniec 2022 roku, nawet uruchomiono wersję beta w kilku krajach Azji Południowo-Wschodniej. Gra została anulowana w styczniu 2023 roku tak jak Apex Legends Mobile. Studio Industrial Toys, które wtedy liczyło aż 120 pracowników, zostało po prostu zamknięte.

Na początku odbiór Battlefielda Mobile był bardzo dobry. Fani czekali na tę odsłonę według Alexa Seropiana. Ostatecznie jednak Battlefield 2042 całkowicie zmienił nastawienie do marki. Był to ogromny cios dla renomy EA.

Seropian twierdzi , że beta Battlefield Mobile szła bardzo dobrze. Electronic Arts nie chciało jednak bardziej się zaangażować i dostarczyć zasobów potrzebnych do dalszej produkcji. Ostatecznie doprowadziło to do anulowania najważniejszego projektu Industrial Toys i zamknięcia studia.