fbpx

Avatar Generations – mobilny RPG w uniwersum Awatara: Legendy Aanga

13 sierpnia 2022,
01:15
Dorota Żak

Jeżeli waszym pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu słowa „awatar” nie jest film Jamesa Camerona, a pewna animacja, mamy dobrą wiadomość. Mobilny Avatar Generations pozwoli nam po raz kolejny zanurzyć się w świecie i opowieści znanej z Awatara: Legendy Aanga, a na dodatek zaoferuje kilka nowości.

Aang, Katara i Sokka z Awatara: Legendy Aanga
Na skróty
  • Avatar Generations będzie mobilną grą w świecie Awatara: Legendy Aanga.
  • W tym taktycznym RPG-u podążymy śladami bohaterów znanego serialu animowanego.
  • Gra powstaje pod skrzydłami studia Navigator Games.

Avatar Generations bazuje na serialu animowanym Awatar: Legenda Aanga emitowanym w stacji Nickelodeon w latach 2005-2008, ale nadal uznanym i pamiętanym nie tylko przez największych fanów. Jego fabuła kręci się wokół obdarzonego wyjątkowymi mocami Aanga, którego zadaniem jest zakończenie wojny i przywrócenie ładu w świecie. Wszystko wskazuje też na to, że nowa gra mobilna w uniwersum Awatara ma być związana ze znanymi już nam wątkami.

Avatar Generations, czyli epicka podróż i ratowanie świata

W produkcji spotkamy głównych bohaterów serialu, czyli Aanga, Katarę, Sokkę, Zuko i Toph. Każdy z nich obdarzony jest innymi zdolnościami oraz mocą kontrolowania jednego z czterech żywiołów, co pozwala im stworzyć zgraną drużynę. W sieci pojawiły się już pierwsze gameplaye Avatar Generations i wszystko wskazuje na to, że fabuła gry podąży za tą serialową, rozpoczynając historię od odnalezienia Aanga przez Katarę i Sokkę. Na tym jednak zabawa się nie skończy, bo swoich opowieści doczekają się również inne postaci z uniwersum. Aang w końcu nie był jedynym awatarem i nie możemy zapomnieć o Kyoshi czy Korze.

Produkcja tworzona przez Navigator Games ma być taktycznym RPG-iem, gdzie w turowej walce zmierzymy się z różnymi wrogami. Tytuł doczekał się już swojej strony internetowej, choć na ten moment nie znajdziemy tam innych informacji niż to, co zostało już powiedziane.

W Avatar Generations zagramy na urządzeniach mobilnych z systemami iOs i Android. Gra otrzyma soft launch, trafiając najpierw do Kanady, Danii, Szwecji i RPA, a kolejne kraje zostaną dodane do listy później. Nadal jednak brakuje dokładnej daty premiery.