fbpx

ASUS ROG przedstawia ogromną liczbę swoich najnowszych laptopów i tabletów

Firma ASUS ROG podczas targów CES 2022 zaprezentowała swoje najnowsze urządzenia. Wśród nich kilkanaście laptopów i tabletów. Twórcy zastosowali w nich topowe podzespoły, sam wygląd zewnętrzny również jest bardzo ciekawy. Zdecydowanie jest na co czekać.

Na skróty
  • Firma ASUS ROG na targach CES 2022 zaprezentowała swoje najnowsze laptopy i tablety.
  • Twórcy nie zawahali się zastosować w nich topowych podzespołów.
  • Niestety ceny i daty premiery pozostają na ten moment nieznane.

Firma ASUS Republic of Gamers zaprezentowała podczas targów CES 2022 nowe produkty gamingowe w ramach pokazu pod hasłem: „ROG: The Rise of Gamers”. Producenci są dumni z wiodącej pozycji w zakresie rozwoju nowych technologii i po raz kolejny przedstawia ekscytujące nowe produkty w erze, w której gaming nie jest już marginalnym hobby, a raczej kierunkiem dominującym w aktualnych technologiach. Firma ROG zamierza z przytupem rozpocząć nowy rok 2022, oferując urządzenia z nowym systemem operacyjnym, najnowszymi procesorami marki Intel i AMD, kartami graficznymi AMD i NVIDIA, a także z najnowszymi konstrukcjami obudowy.

O najnowszym tablecie gamingowym Flow Z13 pisaliśmy już artykuł, teraz wiemy już dużo więcej. Umożliwia on rozgrywkę na PC na całkiem nowym poziomie mobilności i wszechstronności, a modele z serii Zephyrus Duo 16, Zephyrus G14 i Strix w nowych obudowach stanowią ulepszone warianty słynnych na całym świecie produktów. Firma ROG zapowiedziała również nowe akcesoria z serii Archer, wśród których znajdują się torby na sprzęt, a ponadto udostępniła nową, udoskonaloną prezentację cyfrową ROG Citadel XV – w której gracze mogą odkryć wszystkie nowe produkty.

CES 2022. ROG Strix SCAR i Strix G – laptopy stworzone z myślą o esporcie

ROG Strix SCAR i Strix G - wygląd laptopów
Źródło: ASUS ROG

Najnowszy ROG Strix SCAR został zaprojektowany z myślą o entuzjastach turniejów esportowych i jest wyposażony w najwyższej klasy komponenty, system operacyjny Windows 11 Pro, ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz inteligentne chłodzenie ROG ze środkiem termoprzewodzącym z ciekłego metalu Conductonaut Extreme. Dysponując w maksymalnej konfiguracji procesorem Intel Core i9-12900H 12. generacji i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti o mocy 150 W z funkcją Dynamic Boost. Strix SCAR został zaprojektowany do rozgrywki z wysoką częstotliwością odświeżania. Przełącznik MUX gwarantuje najwyższej klasy wydajność karty graficznej, dysk PCIe 4.0 x4 umożliwia błyskawiczne ładowanie gier i aplikacji, natomiast duża pojemność pamięci RAM DDR5 4800 MHz zapewnia efektywną pracę wielozadaniową.

Plecki ROG Strix SCAR
Źródło: ASUS ROG

ASUS ROG Strix SCAR jest dostępny w wariantach 15-calowym i 17-calowym, przy czym model 15-calowy jest oferowany w wersjach z trzema matrycami klasy IPS do wyboru: QHD 240 Hz, Full HD 300 Hz i QHD 165 Hz. 17-calowy laptop SCAR oferuje ekran QHD 240 Hz lub Full HD 360 Hz. Wszystkie ekrany dysponują technologiami Dolby Vision HDR i Adaptive-Sync dla zapewnienia oszałamiającej jakości obrazu bez efektu „tearingu” (rozrywania klatki) i „stutteringu” (przycinania płynności). Czas reakcji 3 ms gwarantuje ostrość wyświetlania ruchów, dzięki czemu gracze mogą podejmować decyzje z dokładnością do jednego piksela w trakcie intensywnych wymian ognia na gamingowym polu bitwy. Powiększony trackpad gwarantuje najwyższy poziom precyzji w sterowaniu ruchem, kiedy użytkownik nie korzysta z myszy. Ponadto sportowe wzornictwo z matrycą punktową, klawiatura i pasek świetlny z indywidualnym podświetleniem RGB kompatybilnym z Aura Sync, a także spersonalizowane nasadki umocnień to funkcje umożliwiające graczom wyrażenie swojego stylu.

Nowe laptopy ROG Strix G15 i G17 są w maksymalnej konfiguracji napędzane procesorem AMD Ryzen 9 6900HX i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti o mocy 150 W z funkcją Dynamic Boost dla zagwarantowania mocy na poziomie maszyn high-endowych. Model G15 oferuje opcje matrycy Full HD 300 Hz i QHD 165 Hz, natomiast G17 jest dostępny w wariantach Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz idealnych do rozgrywki turniejowej. Wszystkie ekrany dysponują czasem reakcji 3 ms, technologiami Dolby Vision HDR i Adaptive-Sync. Ponadto Strix G jest dostępny w wariancie wykończenia Eclipse Gray, a także dwóch nowych odcieniach neonowych, Volt Green i Electro Punk, które na pewno wyróżniają się w tłumie.

Tył laptopa ASUS ROG Strix SCAR
Źródło: ASUS ROG

Wszystkie modele Strix posiadają konstrukcje z czterema głośnikami, zapewniające wirtualny dźwięk wielokanałowy Dolby Atmos dla kryształowo czystej sceny dźwiękowej. Dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją filtruje szumy z tła zarówno z wejściowego, jak i wyjściowego sygnału dźwiękowego podczas komunikacji, dzięki czemu głos wszystkich osób jest głośny i wyraźny. Dodatkowo modele Strix są wyposażone w baterię 90 Wh, a także oferują możliwość ładowania z mocą 100 W przez port typu C dla wygodnego użytkowania w drodze. Karty Wi-Fi 6E i 2,5G LAN zapewniają najnowocześniejsze rozwiązania sieciowe dla minimalnych opóźnień zarówno w połączeniach przewodowych, jak i kompatybilnych sieciach bezprzewodowych.

ROG Zephyrus G14, G15 i M16

Design laptopów ROG Zephyrus G14, G15 i M16
Źródło: ASUS ROG

Zbierający doskonałe oceny ROG Zephyrus G14 to wydajny laptop gamingowy wyróżniający się stylowym wyglądem i ultramobilną konstrukcją, a w wersji na 2022 rok oferuje całą gamę nowych ulepszeń. Nowy G14 posiada fabrycznie zainstalowany system Windows 11, procesor AMD Ryzen 9 Series i mobilne karty graficzne AMD Radeon RX 6000S z przełącznikiem MUX dla zapewnienia najlepszych możliwych wartości FPS. Inteligentne chłodzenie ROG z ciekłym metalem i dostosowaną komorą parową zapewnia stale wysoką wydajność high-endowych komponentów, natomiast pamięć RAM DDR5 i dysk SSD PCIe 1 TB umożliwiają responsywną pracę wielozadaniową w różnych zastosowaniach.

Elegancki laptop G14 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej mocy obliczeniowej w ultramobilnej konstrukcji. Jest on dostępny w kolorze Eclipse Gray lub Moonlight White, a ponadto posiada płytkę z pryzmatycznym logo z przykuwającym uwagę efektem holograficznym/odblaskowym. Pokrywa posiada 14 969 otworów wykonanych precyzyjnie poprzez frezowanie CNC, natomiast modele z kultowym już wyświetlaczem AniMe Matrix posiadają 1449 diod mini LED – czyli więcej niż w zeszłorocznym modelu, co zwiększa możliwości personalizacji i dostosowania wyglądu komputera.

Wygląd urządzeń ASUSa
Źródło: ASUS ROG

G14 to także jeden z pierwszych laptopów marki ROG wyposażonych w najnowszy ekran ROG Nebula, który oferuje odświeżanie ekranu 120 Hz przy rozdzielczości QHD ze szczytową jasnością 500 nitów, 100% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 oraz czasem reakcji 3 ms. Ponadto technologia Adaptive-Sync, certyfikacja Pantone i Dolby Vision HDR zapewniają oszałamiające efekty wizualne z dokładnie odwzorowanymi kolorami i zminimalizowanymi efektami przycinania płynności i rozrywania klatki. Ekran został powiększony do współczynnika proporcji 16:10, co pozwoliło zwiększyć powierzchnię roboczą bez ustępstw w zakresie mobilności, ponieważ mniejsze oprawki wyświetlacza oferują stosunek wielkości ekranu do obudowy wynoszący 91%.

Głośniki Dolby Atmos, zestaw mikrofonów 3D z dwukierunkową redukcją szumów wspomaganą sztuczną inteligencją, a także superszybka łączność Wi-Fi 6E dopełniają specyfikacji tego mobilnego mocarza. Modele ROG Zephyrus G15 i M16 również zostały odświeżone, z najnowszymi komponentami firmy AMD i NVIDIA pamięcią RAM DDR5 i Wi-Fi 6E.

ROG Zephyrus Duo 16

ASUS ROG Zephyrus Duo 16 - wygląd
Źródło: ASUS ROG

Model ROG Zephyrus Duo 16 na 2022 rok zapewnia nowy wymiar innowacyjności w kategorii laptopów z dwoma ekranami. Opracowane przez ROG rozwiązanie ScreenPad Plus udostępnia dodatkowy ekran dla większej przestrzeni do produktywnej pracy, strumieniowania treści lub rozgrywki, czy też nawet sterowania w kompatybilnych grach, jak np. Dying Light 2. Po otwarciu pokrywy laptopa ekran ScreenPad Plus unosi się i przesuwa do tyłu, dochodząc do głównego wyświetlacza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego 4-drożnego zawiasu. W porównaniu do modelu poprzedniej generacji udało się tutaj zlikwidować lukę pomiędzy dwoma ekranami, uzyskując niemalże bezramkowe wrażenia dla prawdziwej immersji.

Ta maszyna z systemem Windows 11 jest napędzana procesorem AMD Ryzen 9 6980HX i kartą graficzna NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti o mocy 165 W z funkcją Dynamic Boost dla zagwarantowania wysokiej mocy obliczeniowej, a dodatkowe wspomaganie zapewnia ulepszony środek z ciekłego metalu Conductonaut Extreme, który obniża temperaturę procesora o 15 stopni w porównaniu z tradycyjnymi pastami termoprzewodzącymi. Wlot powietrza układu AAS Plus 2.0 powstający przy uniesieniu dodatkowego ekranu zapewnia o 30% większy przepływ powietrza ponad wentylatorami, dzięki czemu najwyższej klasy komponenty zachowują niską temperaturę podczas rozgrywki i korzystania z aplikacji do pracy kreatywnej. Przełącznik MUX gwarantuje, że w czasie turniejów gamingowych uzyskujesz maksymalne możliwe wartości FPS.

Przód modelu ROG Zephyrus Duo 16
Źródło: ASUS ROG

Zephyrus Duo oferuje przełomowe opcje matrycy ekranu głównego. Pierwszym wariantem w modelu z 2022 roku jest ROG Nebula HDR, który zapewnia wszystkie specyfikacje standardowego ekranu ROG Nebula, ale w tej wersji ze strefami przyciemniania z 512 diodami mini LED oraz szczytową jasnością 1100 nitów – dla oszałamiającej jakości w zakresie kontrastu i kolorów. Ta matryca QHD 16:10 charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 165 Hz i posiada certyfikację VESA DisplayHDR 1000, oferując współczynnik kontrastu: 100 000:1. Ekran Nebula HDR jest klasą sam dla siebie i zapewnia optymalną rozgrywkę w jakości HDR i niesamowite wrażenia podczas oglądania filmów.

Opracowany przez ROG we współpracy z firmą BOE drugi ekran jest nazywany wyświetlaczem Dual Spec (z dwiema konfiguracjami). Udostępnia on możliwość przełączania pomiędzy parametrami 4K 120 Hz a Full HD 240 Hz. Dzięki temu gracze mogą decydować zależnie od konkretnej gry lub aplikacji – czy nadać priorytetu rozdzielczości, czy też liczbie klatek na sekundę. Technologia akceleracji przetwarzania pikseli umożliwia superszybkie skalowanie w górę w trybie Full HD, zapewniając kryształowo czysty obraz przy wysokiej liczbie klatek animacji na sekundę.

Praca przy laptopie ASUS
Źródło: ASUS ROG

Specyfikacji tego niesamowitego modelu flagowego marki ROG na 2022 rok dopełniają opracowana przez ROG technologia NumberPad na trackpadzie, klawiatura ze skokiem klawiszy 1,7 mm i indywidualnym oświetleniem RGB poszczególnych klawiszy, sześć głośników, w tym dwa woofery z systemem Force-Canceling, Dolby Atmos, dźwięk o wysokiej rozdzielczości, a także dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją. Pomimo zintegrowania tak wielu rozwiązań technologicznych i dwóch ekranów, Zephyrus Duo 16 na 2022 rok charakteryzuje się mniejszą obudową w porównaniu do modelu poprzedniej generacji. Udało się tutaj zmieścić 16-calowy ekran w obudowie o wymiarach standardowo stosowanych w laptopach 15-calowych.

ROG Flow Z13, X13 i XG Mobile

ROG Flow Z13 na tle innych urządzeń
Źródło: ASUS ROG

Model ROG Flow Z13 to wariant z kompaktowej serii Flow wyróżniający się jeszcze mniejszą obudową. Jest to najwydajniejszy na świecie tablet gamingowy. Dysponując systemem Windows 11, maksymalnie 14-rdzeniowym procesorem Intel Core i9-12900H, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti oraz pamięcią LPDDR5 5200 MHz, tablet ten zapewnia ogromną moc do rozgrywki w ultrasmukłej i lekkiej konstrukcji. Wyposażenia dopełnia dysk SSD PCIe 1 TB, przełącznik MUX, chłodzenie z dostosowaną komorą parową, a także szybkie ładowanie przez USB typu C.

Flow Z13 jest oferowany w wariantach z dwiema matrycami: 4K 60 Hz z 85% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 lub Full HD 120 Hz ze 100% pokryciem sRGB. Obie matryce mają współczynnik proporcji 16:10 z ochroną w formie szkła Corning Gorilla na ekranie dotykowym, Adaptive-Sync, Dolby Vision HDR z jasnością 500 nitów, a także certyfikacją Pantone dla precyzyjnego wyświetlania barw.

Rozgrywka na Z13 od firmy ASUS
Źródło: ASUS ROG

Na Z13 można grać różnymi sposobami – od konwencjonalnej myszy (przy zastosowaniu dołączonej klawiatury w pokrywie), poprzez sterowanie dotykowe, aż po użycie gamepadów, Ponieważ w obudowie formatu tabletu wszystkie wydajne komponenty są zintegrowane za ekranem, a nie pod klawiaturą, do inteligentnego układu chłodzenia ROG dochodzi bardzo dużo świeżego powietrza dla zapewnienia stałej wysokiej wydajności.

Flow Z13 wyróżnia się wzornictwem w stylu retro-futurystycznym inspirowanym przez wyścig kosmiczny XX. wieku, jednocześnie odzwierciedlając wizję ROG w zakresie przyszłości gier, w której decydująca będzie maksymalna mobilność. Okienko wykonane metodą frezowania CNC z tyłu obudowy umożliwia bezpośrednie oglądanie płyty głównej komputera, a ponadto obudowa jest ozdobiona w stylu inspirowanym przez statki kosmiczne. Zintegrowaną podstawkę można otwierać pod kątem do 170 stopni, co zapewnia optymalne użytkowanie w praktycznie dowolnym scenariuszu zastosowań.

Granie na tablecie
Źródło: ASUS ROG

Ponadto firma ROG zaktualizowała model Flow X13 na 2022 rok, integrując najnowsze procesory AMD Ryzen 9 z serii 6000 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.

Aby zapewnić dodatkową moc obliczeniową i rozszerzyć pakiet portów wejścia/wyjścia, oba modele Flow Z13 i X13 są kompatybilne z zewnętrznymi kartami graficznymi z rodziny XG Mobile. Możesz podłączyć do nich XG Mobile z 2021 roku z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080, czy też tegoroczny nowy model z rodziny XG Mobile, który zawiera kartę AMD Radeon RX 6850M XT. Dzięki dodatkowym portom USB, DisplayPort i HDMI, a także Ethernet, rozwiązanie XG Mobile jest gotowe na wszelkie wyzwania.

Źródło: informacja prasowa