Asus ROG Ally po aktualizacji jest o wiele wydajniejszy. Około 20% więcej klatek na sekundę

31 maja 2023,
08:30
Arek Grabowski
Konsola Asus ROG Ally na dobrze oświetlonym niebieskim tle

Już jakiś czas temu udostępnialiśmy porównanie Asus ROG Ally i Steam Decka. Już tam było widać dużą przewagę nowego handhelda. Asus ROG Ally otrzymał aktualizację oprogramowania układowego oraz sterowników. Liczba klatek na sekundę wzrosła o około 20%, co daje jeszcze większą przewagę nad Steam Deckiem.

Jaką wydajność oferuje Asus ROG Ally po aktualizacji?

Sprzęt od premiery był „hamowany” przez niedopracowane oprogramowanie. Nowa aktualizacja wydaje się naprawiać ten problem. Przy 15W Asus ROG Ally generował wcześniej 41 klatek na sekundę w Red Dead Redemption 2 (720p). Teraz konsola osiąga płynne 60 FPS i taka wydajność jest stabilna. Podobną różnicę można zobaczyć między innymi w Forza Horizon 5, gdzie liczba klatek na sekundę wzrosła z 45 na 59.

Oczywiście takie wyniki nie wystąpią zawsze. Na przykład w Cyberpunku 2077 liczba klatek na sekundę wzrosła tylko o 2. Mimo wszystko Asus ROG Ally powinien zostać wydany razem z najnowszą aktualizacją. Opublikowanie patcha po premierze jest niestety złym krokiem dla PR-u twórców konsoli – widać to w reakcjach graczy oraz recenzentów.