Apex Legends z rekordowym wynikiem na Steamie

Nowe sezony w grach przyciągają zarówno nowych, jak i starszych graczy. Nie inaczej było w przypadku Apex Legends, gdzie sezon 9. przyczynił się do pobicia rekordu osób grających równocześnie na Steamie. Nie obyło się bez problemów z serwerami, lecz hype był tak duży, że prawdopodobnie nawet twórcy nie spodziewali się takiego obrotu spraw.

6 maja 2021
Na skróty
  • Sezon 9 w Apex Legends wystartował 4 maja 2021 roku.
  • Gra pobiła rekord graczy online na Steam zbierając ponad 300 tys. osób.
  • Nowy tryb gry, postać i broń są już dostępne na serwerach.

Produkcja swoją premierę miała trzy lata temu, lecz to nie przeszkodziło jej w pobiciu rekordu dostępnych graczy na platformie Steam. Jednocześnie bawiło się w niej ponad 300 tys. osób. Oczywiście taka ilość zawodników odbiła się na serwerach, z którymi już od samego początku były niemałe problemy. Nagły wzrost popularności gry spowodowany jest tym, że wystartował nowy sezon, więc chęć do gry w Apexa znowu wróciła. Jest to ogromny sukces, ponieważ tytuł jest dostępny nie tylko na Steam, ale również bezpośrednio przez Origina i posiada serwery międzyplatformowe z konsolami, więc rzeczywista liczba graczy podczas premiery 9. sezonu mogła być liczona w milionach.

Rekord

Czym jest Apex Legends?

Apex Legends to pierwszoosobowa strzelanka z trybem rozgrywki battle royale stworzona przez Respawn Entertainment i wydana przez Electronic Arts 4 lutego 2019 na platformę Microsoft Windows, Xbox One i PlayStation 4. Akcja toczy się trzydzieści lat po wydarzeniach z Titanfall 2. Rozgrywka polega na wygraniu meczu i dotrwaniu do końca rundy, jako jedyny spośród 60 innych zawodników. Gra umożliwia zabawę w pojedynkę, parach lub oddziałach trzyosobowych. Wyróżniającą cechą tytułu były unikalne postacie, które posiadały różnorodne umiejętności podczas gdy w innych grach tego typu mieliśmy do dyspozycji identycznego bohatera. Standardowo zbieramy sprzęt i zaopatrzenie na dużej mapie aż nie wyeliminujemy reszty graczy w skurczającej się, w miarę upływu czasu, strefie bitwy.

Sezon 9. w Apex Legends

Stało się! Kolejny epizod tego popularnego battle royale’a wystartował 4 maja 2021 roku.

Każdy nowy sezon przynosi nową grywalną postać do puli, więc w tym przypadku również dostaliśmy kolejnego zwiadowcę. Nowa bohaterka nazywa się Walkiria i jest córką głównego bossa z Titanfall 2. Postać jest uzbrojona w plecak odrzutowy, który pełni rolę umiejętności pasywnej i pozwala jej unosić się w powietrzu. Podstawowa zdolność to atak rojem rakiet – bohaterka wystrzeliwuje szybko dwanaście małych pocisków, które spadają we wskazanym miejscu, zadając obrażenia. Umiejętność ostateczna pozwala się jej wzbić wysoko w powietrze wraz z przyjaciółmi w celu ucieczki lub zaskoczenia wroga z przestworzy.

Valkyrie

Aktualizacja przyniosła również nowy tryb gry jakim jest Arena. Starcia na Arenie to walki dwóch trzyosobowych zespołów, przywodzące na myśl potyczki z Valoranta czy CS:GO. Na początku każdej rundy gracze kupują bowiem wyposażenie, a nawet zdolności do używania. Rozgrywka jest znacznie szybsza, ponieważ mapy są tu mniejsze, co wpływa znacznie na dynamikę walki. Całość jest zamknięta w kilku rundach, w których zdobywamy punkty dla zespołu za zwycięstwo.

Arena

Łuk, czyli nowa broń w grze

Pojawiła się też nowa broń, która jest bardzo skuteczna na dalekie dystanse dzięki zadawanym wysokim obrażeniom i szybkostrzelności. Łuk występował już w innych grach battle royale, lecz tutaj jest to zdecydowanie powiew świeżości, bo dotychczas mieliśmy przyjemność korzystać z nieco bardziej pospolitych karabinów, pistoletów czy strzelb.

Sam miałem okazję pobawić się Walkirią i łukiem na Arenie i myślę, że nie bez powodu tylu ludzi wyczekiwało na ową premierę, bo gra się naprawdę przyjemnie i bawiłem się przednio. Widzimy się na polu walki czempioni!

UWaga! Gorące informacje!