AOC AGON PRO AG274QS – monitor QHD z odświeżaniem 300 Hz

4 czerwca 2022,
20:56
Jakub Jasiński

AOC prezentuje nowy monitor dla graczy. AGON PRO AG274QS wyposażono w matrycę o wielkości 27 cali z rozdzielczością QHD oraz odświeżaniem 300 Hz.

Prezentacja AOC AGON PRO AG274QS
Na skróty
  • AOC prezentuje nowy monitor w swojej ofercie.
  • Model AG274QS jest kolejnym z udanej serii AGON PRO.
  • Matryca o przekątnej 27 cali została wyposażona w rozdzielczość QHD oraz odświeżanie na poziomie 300 Hz.
  • Na pokładzie urządzenia nie zabrakło wsparcia HDR i technologii AdaptiveSync.

AOC, wiodąca marka na świecie wśród producentów monitorów do gier oraz akcesoriów, dodaje do swojej oferty nowy monitor AGON PRO AG274QS 27″. Jest to kolejny model z serii tych, o najwyższych możliwych parametrach i możliwościach. Jak chwalą się twórcy, nowe wyświetlacze podołają nawet zawodowcom, a to wszystko dzięki współpracy z profesjonalnymi organizacjami esportowymi przy projektowaniu urządzenia.

Monitor AGON PRO AG274QS od przodu
Źródło: TechPowerUp

AG274QS – kolejny z serii AGON dla profesjonalnych graczy

AGON PRO AG274QS to 27-calowy ekran, wykonany w technologii Fast IPS z podświetleniem WLED, o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) i częstotliwości odświeżania na poziomie 300 Hz. Jest to zatem idealna specyfikacja dla graczy, którzy wymagają od monitora czegoś więcej. Urządzenie zostało wyposażone w technologie Adaptive-Sync i obsługę AMD FreeSync. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się nie tylko pod względem swojego czasu reakcji (który wynosi 1 ms), a także ucieszy oko ze względu na brak „rwania” obrazu podczas rozgrywki.

Prezentacja monitora pionowo
Źródło: TechPowerUp

AOC zadbał także o żywe kolory matrycy. Nowy monitor posiada certyfikat DisplayHDR 600. W praktyce oznacza to, że wyświetlacz może osiągnąć jasność na poziomie 600 nitów, aby wykorzystać pełnię palety barw i przyciągnąć wzrok użytkownika.

Prezentacja podstawy monitora od boku
Źródło: TechPowerUp

Monitor został wyposażony w cztery szybkie porty USB 3.2 oraz dwa głośniki o mocy 5 W. Całość tworzy zatem idealny hub, umożliwiający podłączenie na stałe klawiatury, myszy czy zestawu słuchawkowego. W konstrukcji nie zabrakło znanych i lubianych przez graczy rozwiązań. Zintegrowany uchwyt na słuchawki, pozwala utrzymać porządek stanowiska, a dołączony kontroler QuickSwitch, na prostą regulację OSD monitora.

AOC AGON PRO AG274QS został wyceniony na 929.99 £. Sprzedaż zaplanowana została na czerwiec 2022 roku.