Aktualizacja Among Us – co nowego w grze?

Among Us to gra, która ostatnimi czasy zawładnęła Twitchem, bijąc niespodziewane wręcz rekordy popularności. Były one zaskakujące nawet dla twórców produkcji ze studia Innersloth, którzy początkowo chcieli podjąć się stworzenia drugiej części tytułu. Ostatecznie postanowili wycofać się ze swojego pomysłu, a wszystkie planowane dla sequela rozwiązania zaimplementować w pierwotnej wersji gry.

12 października 2020

Gracze, którzy oddają się rozgrywce w Among Us na pececie, otrzymali dostęp do beta patcha oferującego kilka ciekawych nowości. Pierwszą z nich jest możliwość stworzenia pokoju, w którym głosowanie na impostora w trakcie spotkań załogi będzie odbywało się w sposób anonimowy. Dzięki temu sabotażysta uniknie podejrzeń, gracze będą zaś zmuszeni zaufać sobie oraz komunikować się z pozostałymi członkami drużyny.

Oprócz tego, twórcy zdecydowali się na możliwość ukrycia paska zadań pokazującego postęp pracy nad zleconymi załodze wyzwaniami. Gospodarz gry na początku tworzenia pokoju może zdecydować, czy ma on wyświetlać się zawsze, jedynie w trakcie spotkania czy też nigdy. Pomoże to w podkręceniu rozgrywki i zdecydowanie utrudni możliwość wykrycia impostora.

Ostatnią nowością w Among Us jest ułatwienie rozgrywki daltonistom, dzięki któremu nie będą mieli oni problemu z odróżnianiem od siebie różnokolorowych postaci, a także będą w stanie wykonywać zadania, takie jak tak zwane „kabelki” wymagające łączenia ze sobą elementów w tych samych barwach.

Pomimo tego, iż w Among Us można grać nie tylko na PC, ale również na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, aktualizacja obecnie dostępna jest jedynie dla pecetowców.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!