fbpx

Aktualizacja 2.2 do Battlefielda 2042 doda do gry stałe serwery

22 października 2022,
16:20
Michał Staniek

Studio DICE w ostatniej aktualizacji postanowiło dodać do Battlefielda 2042 opcje tworzenia stałych serwerów. Funkcja ta będzie dostępna tylko dla użytkowników z aktywną przepustką premium.

Żołnierze z Battlefield 2042
Na skróty
  • Do Battlefielda 2042 trafiła aktualizacja 2.2.
  • Patch dodaje do gry możliwość tworzenia stałych serwerów.

Do Battlefield 2042 trafiają stałe serwery, ale co to oznacza? Posiadacze przepustki premium od teraz posiadają możliwość założenia jednego serwera stałego, który to będzie widoczny w wyszukiwarce serwerów, nawet kiedy jest pusty.

Stały serwer oznacza, że twój serwer będzie widoczny nawet wtedy, gdy nie będzie na nim aktywnych graczy. Dzięki temu społeczności będą mogły grać razem na swoich ulubionych serwerach, nie musząc czekać, aż pojawi się właściciel i aktywuje go.”

Możemy przeczytać w opisie na stronie EA

Poprzez wprowadzenie tej opcji do Battlefielda 2042, twórcy liczą na to, że serwery wspomogą proces tworzenia społeczności, jak i ułatwią grę z znajomymi. Nazwa stałe serwery co prawda nie do końca odnosi się do prawdy. EA DICE w swoim opisie tych oto serwerów zastrzega: „stały serwer będzie widoczny w przeglądarce serwerów przez maksymalnie 7 dni od poprzedniej aktywności graczy na nim. Jeśli uznamy, że możliwe są tu jeszcze usprawnienia, możemy ten okres zmienić.”

Rozgrywka w Battlefield 2042
Źródło: EA DICE, Electronic Arts

Opcje hostowania w Battlefield 2042

Osoby które posiadają przepustkę premium, oraz zdecydują się na stworzenie własnego serwera stałego, otrzymają funkcjonalności, które pozwolą im:

  • włączyć rozgrywkę międzyplatformową;
  • umożliwić graczom śledzenie serwera;
  • ustawić wiadomość powitalną i komunikat przed grą;
  • zabezpieczyć serwer hasłem;
  • mieć dostęp do funkcji administratora jako host.