fbpx

Aktualizacja 12.2 zmierza do PUBG

30 czerwca 2021,
23:30
Maciej Krause

Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds nie przestają nas zaskakiwać. W lipcu do gry trafi duża aktualizacja o numerze 12.2, a wraz z nią wiele nowości.

Tło z gry PUBG z postacią w białej koszuli na pierwszym planie
Na skróty
  • W ramach najnowszego update’u do gry wprowadzono wiele nowych, przydatnych funkcji oraz usunięto błędy.
  • Dodano m.in. mapę Taego, dwie nowe bronie, samochód czy też defibrylator AED.
  • Aktualizacja 12.2 w PUBG prawdopodobnie ukaże się 7 lipca 2021.

PUBG Corporation – twórcy tytułu PlayerUnknown’s Battlegrounds – oficjalnie zapowiedzieli premierę aktualizacji 12.2. Taego to nowa mapa PUBG, którą wprowadzono w ramach najnowszej wersji gry. Dodano również dwie nowe bronie, samochód i funkcję samoodradzania się, a także szereg poprawek błędów i ulepszeń. Wersja 12.2 prawdopodobnie ukaże się 7 lipca 2021, choć twórcy na dzień dzisiejszy nie potwierdzili tej informacji.

Aktualizacja 12.2 w PUBG – co nowego?

Taego to mapa 8 × 8 km, ma ona zróżnicowany teren i środowisko, z licznymi miastami. Nowa mapa grywalna jest z widoku zarówno pierwszej, jak i trzeciej osoby.

Wygląd nowej mapy - Taego

Podczas rozgrywki na Taego jednocześnie może znajdować się maksymalnie 100 osób. Udostępnione są dwa tryby: pojedynczy i drużynowy. Dodatkowo w nowej produkcji pojawiają się dwa gatunki ptaków, które nie atakują graczy, ale reagują na ruchy i dźwięki strzałów, co w efekcie może zdradzić nam pozycję przeciwnika.

Dwie nowe funkcje powrotu do zdrowia

Comeback BR to nowa funkcja, która umożliwia nam po zginięciu w pierwszej fazie meczu powrót do walki. Osoby, które zginą, walczą na Arenie Powrotów. Jeśli uda nam się zwyciężyć, wracamy na pole bitwy w Taego, jeżeli nie – kończymy przygodę.

Żołnierz z gry PUBG

Self AED to przedmiot, który pozwala graczom ożywić się po powaleniu, bez potrzeby ingerencji innego członka drużyny. Własny defibrylator AED może być używany w meczach solo i w drużynie.

W PUBG pojawiły się dwie nowe bronie

Pierwszą z nich jest karabin K2, jest to karabin szturmowy kalibru 5,56 mm, spopularyzowany w latach 80. i 90. Umożliwia strzelanie pojedyncze, serią lub ogniem automatycznym.

Nowa broń w PUBG - K2

Drugą nowością jest Mk12, potężna strzelba wyborowa kalibru 5,56 mm o dużej prędkości wylotowej. Strzelamy pojedynczymi nabojami. Nowe bronie dostępne są jedynie na mapie Taego.

Nowa broń w PUBG - Mk12

Pony Coupe – nowy samochód w PUBG

W PUBG pojawił się pierwszy samochód koncepcyjny Hyundaia, Pony Coupe, dostępny wyłącznie w Taego. Auto posiada napęd 4 × 4, a jego maksymalna osiągalna prędkość wynosi 150 km/h. Pony Coupe jest w stanie pomieścić cztery osoby.

Pony Coupe - nowy pojazd w grze

Przepustka Survivor – zaktualizowana wersja

Do gry trafiła zaktualizowana przepustka Survivor, a wraz a nią bonusowe nagrody dla graczy, którzy osiągnęli 50. poziom. Osoby, które awansowały na 50. poziom i ulepszyły przepustkę Survivor do statusu Premium, mogą dalej awansować i otrzymywać nagrody, takie jak medale, emblematy czy G-Coin.

Przepustka Survivor z PUBG - menu

Twój Sklep – nowy market w PUBG

Podczas aktualizacji wprowadzono również Twój Sklep, w którym możemy kupować produkty niedostępne w normalnym sklepie. W markecie kupimy również zwykłe przedmioty w obniżonych cenach.

Twój Sklep - nowość w PUBG

Oprócz tego wraz z aktualizacją 12.2 do PUBG trafiło wiele nowych funkcji i ulepszeń. Twórcy usunęli między innymi sporo błędów występujących podczas rozgrywki oraz zoptymalizowali całą grę, aby wrażenia z zabawy były jeszcze lepsze.