Czwarty rozdział w Fortnite. Nadchodzi nowa mapa i Geralt z Rivii

5 grudnia 2022,
18:00
Mateusz Skowron

Fortnite ciągle bije rekordy popularności. Co czeka nas w kolejnym, czwartym sezonie rozgrywek?

Widok na nową wyspę
Na skróty
  • Do gry Fortnite trafił czwarty sezon.
  • Wraz z nim tytuł zyskał nowy silnik – jeszcze pachnący świeżością, Unreal Engine 5.1.
  • Rozgrywki będą odbywać się na nowej mapie, którą przemierzać będziemy przy pomocy zwinnych crossów.
  • Kolejny rozdział wprowadza też polski akcent. Do listy dostępnych postaci dołącza Geralt z Rivii.

Niezwykle popularna gra multiplayer, Fortnite, otrzymała kolejny rozdział, który wprowadzi zupełnie nową zawartość urozmaicającą dotychczasową rozgrywkę. Nowości jest sporo, między innymi w postaci świeżej mapy i tajemniczej postaci o białych włosach i dwóch ostrzach na plecach. Całą listę zmian możecie przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu.

Jakie zmiany czekają nas w czwartym sezonie Fortnite?

Chyba największą modyfikacją, jaką oferuje najnowszy sezon jest przejście gry na Unreal Engine w wersji 5.1. Zmiana ta pozwoli wycisnąć z produkcji jeszcze więcej fajerwerków graficznych i wprowadzić dodatkowe udogodnienia technologiczne. Jest to pierwsza gra, która oficjalnie korzysta z najnowszej wersji silnika od Epica – wspomniane ulepszenia są dostępne nie tylko w wersji PC, ale też na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz GeForce NOW.

Do gry trafiła również nowa mapa, która estetyką nawiązuje do średniowiecznych klimatów. Będzie można ją przemierzać za pomocą zwinnych crossów, na których wykonamy powietrzne akrobacje i skorzystamy z broni podczas jazdy. Zwieńczeniem zmian przygotowanych w najnowszym sezonie Fortnite jest nasz rodzimy akcent – poczet dostępnych bohaterów zasili sam Geralt z Rivii.

Fortnite ciągle bije rekordy popularności. Co czeka nas w kolejnym, 4 sezonie rozgrywek?
Wyjdź z mojej wanny