fbpx

Samsung Odyssey Neo G9 – premiera 49-calowej bestii już niebawem

Samsung Odyssey Neo G9 to najnowszy produkt spod rąk koreańskiej firmy. Monitor oferuje ultraszeroki, zakrzywiony 49-calowy ekran z częstotliwością odświeżania wynoszącą 240 Hz. Trzeba przyznać, że całość zapowiada się naprawdę ciekawie, lecz cena lekko przeraża.

Na skróty
  • Samsung Odyssey Neo G9 to nowy ultraszeroki, zakrzywiony monitor wyposażony w 49-calowy ekran.
  • W nowym modelu zastosowano matrycę VA oferującą częstotliwość odświeżania 240 Hz. Nie zabraknie też technologii AMD FreeSync Premium Pro oraz wsparcia dla NVIDIA G-Sync.
  • Producent wycenił go na kwotę około 10 000 zł. Sprzęt trafi do przedsprzedaży już jutro, a oficjalna premiera odbędzie się 9 sierpnia 2021.

Firma Samsung zaprezentowała monitor Odyssey Neo G9 z 49-calowym ekranem i częstotliwością odświeżania wynoszącą 240 Hz. Jego wyróżniającą cechą jest ultraszeroki, zakrzywiony wyświetlacz z podświetleniem Quantum Mini LED. Najnowszy produkt koreańskiego producenta wyceniono na kwotę 2499 dolarów, co daje w przeliczeniu około 10 000 zł. Sprzęt trafi do przedsprzedaży już jutro, a jego oficjalna premiera odbędzie się 9 sierpnia 2021.

Samsung Odyssey Neo G9 – specyfikacje

Samsung Odyssey Neo G9 wyposażony jest w ultraszeroki, zakrzywiony 49-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 5120 × 1440 o współczynniku proporcji 32:9 z czasem reakcji 1 ms GTG. W nowym modelu zastosowano matrycę VA z częstotliwością odświeżania 240 Hz. Promień krzywizny w monitorze sięga aż 1000R. Szerokość kątów widzenia wynosi po 178 stopni w pionie i poziomie. Całość dopełnia podświetlenie ekranu Quantum Mini LED, które gwarantuje świetny kontrast i wysoką jasność panelu.

Wygląd monitora Samsung Odyssey Neo G9

Szczytowa jasność wyświetlanego obrazu osiąga 2000 cd/m2 z współczynnikiem kontrastu na poziomie 100000:1. Matryca gwarantuje 125-procentowe pokrycie gamy kolorów sRGB.

W monitorze zastosowano technologię AMD FreeSync Premium Pro oraz wsparcie NVIDIA G-Sync. Wykorzystano je w celu wyeliminowania zjawy i rozdzierania obrazu. Pomagają one w uzyskaniu niezwykle ostrej rozgrywki z dużą liczbą klatek na sekundę.

Wygląd tyłu monitora Samsung Odyssey Neo G9

Wewnątrz wbudowane są dwa porty HDMI 2.1 i jeden DisplayPort 1.4. Oprócz tego dostępne są dwa wejścia USB oraz gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm. Na wyposażeniu znalazły się również otwory montażowe VESA 100.