Znamy termin The Game Awards 2021

Do końca roku pozostały już tylko trzy miesiące, co oznacza, że zbliża się czas podsumowań, również w branży gier wideo. A te można zrobić przez rozdawanie nagród. Tym samym jesteśmy coraz bliżej The Game Awards 2021.

1 października 2021

Już od początku swojego istnienia – nie tak znowu długiego, bo od 2014 minęło tylko siedem lat – The Game Awards organizowano na początku grudnia. Nie inaczej będzie w tym roku. Geoff Keighley, czyli prowadzący imprezy, poinformował wczoraj na swoim Twitterze o dokładnej dacie kolejnej edycji.

Tegoroczne Game Awards odbędzie się 9 grudnia w Microsoft Theatre w Los Angeles. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na ponad 45 różnych platformach na całym świecie, a wyborowi najlepszych gier akompaniować będzie The Game Awards Orchestra pod batutą kompozytora Lorne’a Barfe’a. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, kiedy ze względu na pandemię koronawirusa wszystko odbyło się w formie wirtualnej bez udziału publiczności, tym razem zapowiedź mówi o powrocie do tradycji i pojawieniu się zaangażowanych w imprezę osób na żywo na scenie.

The Game Awards – więcej niż konkurs

Game Awards to nie tylko gala nastawiona na przyznawanie nagród. W trakcie wydarzenia prezentowane są również zapowiedzi nadchodzących produkcji ze świata gier oraz istotne informacje na ich temat. Na razie nie podano, czego dokładnie możemy się spodziewać ani jakie tytuły powalczą w poszczególnych kategoriach – szczegółów doczekamy się w późniejszym terminie. W zeszłym roku w liczbie nominacji przodowały The Last of Us II oraz Hades, jednak to produkcja Naughty Dog zdobyła główną nagrodę.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!