fbpx

Znamy datę testów beta Overwatch 2

19 marca 2022,
20:20
Jacek Kowal

Blizzard w końcu przekazał datę testów beta do swojej najnowszej gry – Overwatch 2. Czeka nas kilka zmian; cała zabawa zacznie się 26 kwietnia, a będą mogły wziąć w niej udział wylosowane osoby.

Postacie z gry Overwatch

Niedawno pisaliśmy o nadchodzącej becie Overwatch 2. Teraz krótko zbierzemy dla was informacje, kiedy będziemy mogli zagrać, a także jakich zmian możemy się spodziewać.

Alfa, beta Overwatch 2

Od 10 marca trwają testy alfa, do których dostęp mają między innymi pracownicy Blizzarda i zawodowcy z Overwatch League. Testy beta Overwatch 2 rozpoczną się 26 kwietnia tego roku. W próbach będzie mogła wziąć udział wybrana grupa graczy spośród zarejestrowanych osób, które zapiszą się na stronę Overwatch. Oczywiście zagrają w nią tylko użytkownicy PC.

Największą nowością będzie tryb PvE, o którym na razie nie wiemy za wiele. Aaron Keller, reżyser gry, stwierdził, że postanowiono zmienić politykę wydawniczą i oddzielić pracę nad PvP od PvE. Dzięki temu szybciej otrzymamy testy PVP, a twórcy gry będą się mogli skupić na dopracowaniu drugiego trybu.

Co nowego zobaczymy w becie Overwatch 2?

Największą nowością będzie tryb natarcia o nazwie Push (po polsku Przepychanka). Polegać on będzie na przepchaniu bariery, a co za tym idzie, frontu w kierunku bazy przeciwnika. Drugą zmianą będzie dodanie kolejnej bohaterki natarcia o imieniu Sojourn. Poza nimi dojdą cztery mapy i mecze 5v5. Dodatkowo bohaterowie zostaną wizualnie zaktualizowani, czego zapowiedź zobaczycie na stronie Overwatch. Możecie się dokładnie przyjrzeć zmianom w poniższym filmie.

Ja już się zapisałem i zobaczymy, co los przyniesie. Jeśli się uda, to na pewno przekażę swoje wrażenia.