fbpx

Jak wiemy, kontrolery są nieodłączną częścią produktu, jakim jest konsola. Dobry projekt kontrolera prawdopodobnie jest równie ważny co budowa samej konsoli oraz ma wpływ na przyszłość marki. Playstation jako pierwsze przeszło na nowy poziom, kiedy to w 2020 roku zadebiutował DualSense. Teraz po dwóch latach zapowiada się na to, że Xbox pójdzie za ciosem i wyda swój własny nowoczesny kontroler.

Hipoteza ta wywodzi się od dziennikarza Nicka Bakera, znanego pod pseudonimem „Shpeshal Nick”. Na łamach podcastu XboxEra ujawnił, że Xbox prawdopodobnie pracuje nad kontrolerem, który jest mocno inspirowany technologią DualSense. Pojawiały się już plotki o tym, że nowy pad Xboxa miał mieć wbudowany mały ekran LCD. Kiedy dziennikarz zadał to pytanie, czy nowe informacje są rozszerzeniem tych poprzednich, uzyskał stanowczą zaprzeczającą odpowiedź.

Nadchodzi nowy kontroler Xboxa

Nick Baker w podcaście wielokrotnie zwracał uwagę na to, że projekt kontrolera prawdopodobnie istnieje, ale daleko mu do oficjalnej dystrybucji. W rzeczywistości nie mamy żadnej pewności czy faktycznie kontroler pojawi się na rynku. Baker wraz z Jeffem Grubbem wspominają o projekcie Xboxa o nazwie Keystone. Jest to małe urządzenie, które ma pozwalać na cieszenie się grami z Xboxa w chmurze. Phil Spencer potwierdził, że Project Keystone jest już ukończony i jest gotowy do premiery, jednakże poczekamy na to jeszcze parę lat, ponieważ Xbox nie jest w stanie go wycenić.

Nie ma wątpliwości, Playstation przoduje na rynku kontrolerów. Spencer potwierdził, że nowy pad Xboxa będzie na wzór DualSense. Oznacza to, że zespół Xboxa faktycznie nad nim pracuje i możliwe, że poznamy trochę szczegółów w najbliższej przyszłości. Miejmy nadzieję, że nowy kontroler nie podzieli losu Keystona i nie będzie musiał czekać zbędnego czasu na premierę.