fbpx

WRC 23 pojawi się w lipcu i ma przypominać DIRT Rally 3. Leaker ujawnia datę premiery

24 maja 2023,
12:00
Arek Grabowski
Wyścig samochodów rajdowych na torze w grze DIRT Rally 2.0

Znany leaker oraz dataminer o nazwie „billbil-kun” podzielił się na Twitterze datą premiery WRC 23. Gra ma rzekomo wyjść 28 lipca na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Według przecieku dostępne będą edycje Standard oraz Champions. Ta druga zapewnia między innymi dostęp do pięciu pierwszych sezonów (czymkolwiek one będą).

Dowiedzieliśmy się także, że trzymiesięczna subskrypcja WRC+ będzie dołączona jako bonus do przedpremierowego zamówienia lub edycji Champions. Umożliwia ona oglądanie kanału streamingowego z prawdziwym sportem.

WRC 23 to pierwsza gra rajdowa od czasu zmiany właściciela marki

Ostatnie siedem produkcji stworzyło studio Kylotonn i zostały wydane przez Bigben Interactive, a konkretniej Nacon. Electronic Arts nabyło licencję na lata od 2023 do 2027 w 2020 roku. Codemasters zostało zakupione za 1,2 miliarda dolarów i to studio pracuje nad WRC 23.

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się od Toma Hendersona, że DIRT Rally 3 zostało anulowane. Mimo wszystko nowe WRC 23 ma być podobne właśnie do tej gry. Według raportu w tej produkcji pojawi się 16 klas samochodów, co jest nawiązaniem do informacji, że będzie można tworzyć swoje pojazdy. Najprawdopodobniej Electronic Arts czeka z zapowiedzią do dzisiejszego PlayStation Showcase.