W sieci pojawiły się zdjęcia mini PC od MSI, który do złudzenia przypomina konsolę

Fani gier wideo z pewnością przyznają, iż wybór konsoli jako głównego sprzętu gamingowego jest uzasadnione między innymi przez stosunkowo niewielką powierzchnię, jaką zajmuje sprzęt oraz możliwość ustawienia go tuż pod telewizorem, który zapewni lepszą rozdzielczość niż większość standardowych monitorów. Jednak co, jeśli nie chcemy rezygnować z klasycznego pecetowego grania? Na przeciw oczekiwaniom konsumentów wychodzi wiele ciekawych propozycji, do których dołącza również MSI z modelem MAG Trident S.

11 grudnia 2021
Na skróty
  • MSI MAG Trident S jest komputerem do złudzenia przypominającym konsolę, który docenią osoby szukające niewielkiej konstrukcji.
  • Pecet został wyposażony w procesor AMD Ryzen 7 5700G ze zintegrowanym układem graficznym – Radeon Vega 8.
  • Tajwańska marka umożliwia użytkownikom ulepszenie jednostki poprzez wymianę takich podzespołów, jak procesor, pamięć RAM oraz dysk.

MSI MAG Trident S został już wcześniej pokazany światu podczas targów CES 2021, gdzie dostaliśmy jedynie krótkie przedstawienie produktu. Cechy charakterystyczne tego urządzenia to przede wszystkim mały rozmiar oraz czarna kolorystyka w połączeniu ze szczotkowanym aluminium.

MSI MAG Trident S – budowa

Komputer wyróżnia się także budową wnętrza, ta opiera się bowiem na dwóch komorach, które mają zapewnić maksymalnie najlepsze temperatury podzespołów. Brzmi to nieco tajemniczo, jednak w praktyce okazuje się, że zwyczajnie oddzielono płytę główną z całą resztą podzespołów od zasilacza.

Zestawienie z konsolą Xbox One X
Źródło: WCCFTECH

Jak ukazują dostępne w sieci fotografie, konstrukcja tajwańskiej marki w porównaniu z konsolą Xbox One X jest niemalże tych samych rozmiarów. Jedynie postawienie obydwu urządzeń w pionie obrazuje nieco większe wymiary komputera MSI.

Specyfikacja techniczna

Tytułowy model ma być wyposażony w procesor Ryzen 7 5700G, który bazuje na architekturze Zen 3 i dysponuje liczbą 8 rdzeni oraz 16 wątków. Małym zaskoczeniem może być użycie dwóch slotów na pamięci DDR4 w standardzie DIMM. MSI umożliwia także ulepszenie jednostki poprzez wymianę CPU, kości pamięci i dysku.

Wysokość urządzenia
Źródło: WCCFTECH

Trzeba jednak pamiętać, iż układ chłodzenia został zoptymalizowany do pracy przy jednostkach APU z TDP na poziomie 65 W. Radiator składa się z wielu upakowanych blisko siebie żeberek, do których ciepło transportowane jest za pomocą trzech całkiem grubych rurek cieplnych. Za rozpraszanie pokładów energii cieplnej z odpromiennika odpowiedzialny jest wentylator typu blower, będący rozsądnym rozwiązaniem w tak niewielkiej kubaturze, całe ogrzane powietrze jest bowiem wypychane na zewnątrz.

Komputer w zastosowaniu praktycznym
Źródło: WCCFTECH

Układ graficzny to, jak na na Ryzenowe APU przystało, Radeon Vega 8. Niestety, producent nie umożliwia dołożenia dedykowanej karty graficznej, jednak w takiej niewielkiej konstrukcji jest to w pełni zrozumiałe. Komputer został zaprojektowany głównie z myślą o graniu w chmurze lub w mniej wymagające tytuły. MSI MAG Trident S bez problemu obsłuży rozdzielczość 4K przy odświeżaniu 120 Hz, co czyni z niego całkiem niezły zamiennik tradycyjnej konsoli. Niestety na czas publikacji nie znamy sugerowanej kwoty zakupu, jednak wszystko wskazuje na to, że MSI uchyli rąbka tajemnicy podczas nadchodzących targów CES 2022.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!