W Minecrafcie auto-jump jest domyślnie wyłączony dzięki nowej aktualizacji

20 stycznia 2023,
17:13
Arek Grabowski
Postać z Minecraft latająca na skrzydłach Elytry

Wielu graczy narzekało na funkcję auto-jump w Minecrafcie. Działa ona w taki sposób, że po podejściu do dowolnej przeszkody postać automatycznie skacze, co często przeczy precyzji. Ta opcja została początkowo wprowadzona w Minecrafcie: Pocket Edition i później zawędrowała również na inne platformy.

Nowa aktualizacja świetnie rozwiązuje ten problem, ponieważ auto-jump od teraz jest domyślnie wyłączony. Aby z niego skorzystać, trzeba samodzielnie go uruchomić, dzięki czemu nie pojawią się przypadki, kiedy funkcja przeszkodzi graczowi przez przypadek.

Dlaczego gracze Minecrafta tak bardzo narzekali na funkcję auto-jump?

Standardowo skok w Minecrafcie jest pod spacją i tak jest również, kiedy auto-jump zostanie aktywowany. Automatyczne podskakiwanie postaci może być naprawdę uciążliwe, ponieważ wystarczy, że gracz będzie blisko krawędzi, a później podejdzie blisko przeszkody.

Należy pamiętać, że w Minecrafcie tracimy wszystkie posiadane przedmioty po śmierci. Można je odzyskać, jednak czas jest ograniczony oraz mogą wpaść do lawy, gdzie zostaną zniszczone. Auto-jump powodował sporo frustracji, ponieważ niezależnie od graczy ich bohater ginął.

Nowa aktualizacja perfekcyjnie rozwiązuje ten problem, a auto-jump można bardzo łatwo włączyć, jeżeli jest potrzebny. Wystarczy przejść do ustawień sterowania i znaleźć odpowiednią opcję.

Pamiętajmy, że w 2023 roku ma zadebiutować gra Minecraft: Legends. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, jednak to na pewno duże wydarzenie dla fanów marki.