Teamgroup oficjalnie przedstawił pamięci DDR5 z linii Elite

Temat nowego standardu pamięci jest poruszany w ostatnim czasie naprawdę często. Dodatkowo atmosferę w tej kwestii podgrzał Teamgroup, który przedstawił swoje moduły DDR5 należące do rodziny Elite. Owa seria ma być jedynie podstawowym wariantem, który mimo wszystko robi spore wrażenie. Zestawy mają być dostępne w sprzedaży między końcem czerwca a początkiem lipca.

18 czerwca 2021
18 czerwca 2021
Na skróty
  • Teamgroup chwali się wprowadzeniem swoich pamięci z rodziny Elite w standardzie DDR5.
  • Omawiane moduły mają być jedynie podstawową wersją kości nadchodzącej generacji.
  • Tytułowe układy oferują taktowanie rzędu 4800 MHz przy napięciu 1,1 V, a za zestaw o pojemności 32 GB przyjdzie nam zapłacić ponad 1500 złotych.

Na stronie producenta w łatwy sposób można odczytać, że nadchodzące kości będą oferować nie tylko wysoką częstotliwość pracy, ale także większą pojemność na moduł oraz niższe napięcie pracy względem poprzedniej generacji.

Teamgroup Elite DDR5 – specyfikacja techniczna

Warto zacząć od pojemności, ponieważ ta zaczyna się od 16 GB, co ma swoje uzasadnienie przy nowym standardzie. Idąc dalej, RAM od Teamgroup ma cechować się taktowaniem na poziomie 4800 MHz, a do popranego działania wystarczy mu napięcie rzędu 1,1 V.

Pamięć RAM DDR5 od Teamgroup

Należy również dodać, iż w tytułowych modułach nie zabrakło układu PMIC, który może wpłynąć na wzrost wydajności. Producent chwali się także dwukrotnie większą liczbą banków, a dokładnie rzecz biorąc – jednostek magazynujących mogących być włączanymi lub wyłączanymi niezależnie. Na uwagę zasługuje także chłodzenia, a właściwie jego brak. Do takiej decyzji producenta mogły skłonić niskie temperatury zawdzięczane obniżeniu napięcia zasilającego.

Cena oraz dostępność Teamgroup Elite DDR5

Omawiane moduły mają być przeznaczone do płyt głównych Intela z serii 600 zgodnych z standardem DDR5. Pamięci Teamgroup mają być dostępne na całym świecie, jak już zostało wspomniane – na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

Kość pamięci firmy Teamgroup

Jeśli chodzi o kwestię ceny, to z pewnością nie jest przystępnie. Za wspomniane układy o pojemności 32 GB i taktowaniu 4800 MHz przyjdzie nam zapłacić w granicach 399 dolarów amerykańskich, co po przeliczeniu na polską walutę daje przeszło 1500 złotych. Taka kwota z pewnością może szokować, jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe działania producentów w trakcie premier, można zakładać, iż znacznie korzystniejsze oferty będą jedynie kwestią czasu.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!