Steam Game Trials – wersje demonstracyjne gier wreszcie wracają!

16 maja 2023,
12:32
Wiktor Niedziela
Isaac przemierza mroczne zakamarki stacji
Na skróty
  • Valve wprowadza Steam Game Trials, który umożliwia wypróbowanie pełnych wersji gier przed zakupem.
  • Pierwszym tytułem oferującym 90-minutową wersję próbną będzie Dead Space Remake.
  • Demo pierwszej części przygód Isaaca Clarke’a jest dostępne tylko dla użytkowników PC.

Valve, twórca platformy Steam, stale wprowadza nowe funkcje i narzędzia dla graczy. Jednym z najnowszych pomysłów właścicieli sklepu jest wprowadzenie 90-minutowych wersji demonstracyjnych gier, które można nabyć za pośrednictwem ich platformy. „Game Trials” to pełne wersje gier, które można wypróbować przez określony czas przed podjęciem decyzji o zakupie.

Pierwsze 90 minut Dead Space Remake sprawdzicie w usłudze Steam Game Trials

Pierwszą grą z 90-minutową wersją próbną będzie remake gry Dead Space. Gracze będą mogli przetestować, jak zmienił się Isaac Clarke na przestrzeni lat i razem z nim przemierzać statek USS Ishimura. Niestety, według zasad usługi, po upływie 90 minut konieczne będzie zakupienie pełnej wersji gry.

Aby skorzystać z darmowej wersji próbnej gry Dead Space Remake, wystarczy odnaleźć pozycję w sklepie Steam i wybrać „Wypróbuj Dead Space – Darmowa wersja próbna”. Niestety wspomniana wersja demonstracyjna jest przeznaczona jedynie dla posiadaczy PC – Użytkownicy konsol PlayStation 5 i Xbox Series X|S nie mają dostępu do tej wersji próbnej. Promocyjna cena dotyczy tylko Steam.