fbpx

Square Enix przyznało, że wyniki Forspoken są słabe

Square Enix, czyli wydawca Forspoken przyznał, że sprzedaż Forspoken była słaba, a krytyczne recenzje nie poprawiają sytuacji. Przez mierne wyniki tej i innych produkcji jeszcze z 2022 firma zaczęła się obawiać, że mogą nie osiągnąć celu, jakim jest wzrost finansowy rok do roku.

Ciężkie czasy dla Square Enix

W ostatniej prezentacji wyników finansowych studio przyznało, że recenzje Forspoken były trudne do czytania. Jednak pojawiły się też pozytywne oponie na temat parkouru i możliwości walki, więc firma wie, w czym musi się podciągnąć, a co spełniło oczekiwania graczy. Dzięki temu w przyszłości ich produkcje mają być o wiele lepsze, bo w końcu człowiek uczy się na błędach.

Główna bohaterka Forspoken, Frey, stojąca na polu i odwrócona plecami
Źródło: Square Enix

Jednak do końca roku obrotowego zostało trochę czasu, a w nim ma się pojawić jeszcze kilka tytułów, więc ostateczne wyniki dopiero poznamy. Firma miała zapowiedzieć inwestorom, że kończący się rok finansowy ma podłożyć podwaliny pod nową erę Square Enix. Oczywiście nie spodziewają się, że osiągną takie zyski jak w innych latach przy premierach serii Final Fantasy, ale teraz nawet te obniżone oczekiwania mogą się nie spełnić.

Od marca zeszłego roku firma wypuściła multum tytułów, a należą do nich między innymi Valkyrie Elysium, Vakyrie Profile: Lenneth, Tactics Ogre: Reborn, Romancing Saga, Star Ocean: The Divine Force, Harvestella, Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion i Live a Live. Te jednak miały niewielki wpływ na aktualne wyniki Square Enix, więc pozostaje mieć nadzieję, że następny rok obrotowy będzie lepszy.