Spotify podnosi ceny abonamentów. Polacy nie będą wyjątkiem

Podwyżki planowano od dawna. Nadszedł jednak moment, w którym włodarze szwedzkiego serwisu streamingowego zaczęli przekuwać swoje zamiary w konkretne działania. Już za kilka dni Spotify podniesie swoje ceny. Jak sytuacja ta odbije się na portfelach Polaków?

28 kwietnia 2021
Na skróty
  • Wzrost cen subskrypcji w serwisie Spotify staje się faktem.
  • Nie znamy jeszcze szczegółów podwyżek w Polsce, ale na pewno nas one nie ominą.
  • Zmiany zaczną obowiązywać od 30 kwietnia.

Spotify mówiło już w przeszłości o swoich planach dot. podniesienia kosztów subskrypcji. Dziś podano oficjalne, szczegółowe informacje. Użytkownicy platformy zaczęli otrzymywać e-maile odnośnie do tej właśnie sprawy. Serwis poinformował, że podwyżka ma odzwierciedlać czynniki makroekonomiczne. Wszystkim subskrybentom zapewniono miesięczny okres karencji, zanim ostatecznie ceny zostaną podniesione.

Jakie plany obejmie podwyżka? Jakich kwot można się spodziewać?

W USA wzrost cen nie jest dramatyczny i będzie dotyczył jedynie Planu Rodzinnego. W Europie i Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ obejmie ona wszystkie dostępne plany (Rodzinny, Duo, Studencki). Kolejną istotną kwestią jest to, że na dzień dzisiejszy nie podano szczegółów na temat podniesienia cen w Polsce, lecz zapewne i tak nas to nie ominie. Zmiany w cenniku zaczną obowiązywać od 30 kwietnia bieżącego roku.

Aplikacja Spotify

Plan rodzinny Spotify w USA wzrośnie z 14,99 dolarów do 15,99 dolarów miesięcznie. W Europie w przypadku planów Duo i Student opłata miesięczna będzie wyższa o 1 euro, wynosząc odpowiednio 12,99 euro (59 zł) i 5,99 euro (27 zł). W przypadku planu rodzinnego cena wzrośnie z 14,99 euro (68 zł) do 17,99 euro (82 zł). W Wielkiej Brytanii nowe ceny to 13,99 funta (73 zł) za Duo, 16,99 funta (89 zł) za Family i 5,99 funta (31 zł) za plan Student.

Póki co nie podano informacji w sprawie podwyżek w Polsce, lecz jest to prawie pewne, że nas one nie ominą i wzorem zachodnich użytkowników doczekamy się wzrostu cen abonamentu.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji, z ciekawością podchodzący do nowych tematów. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo śmiga rowerem.
UWaga! Gorące informacje!