Spiritfarer Documentary – film o powstawaniu gry jeszcze w czerwcu

Jedno ze źródeł informacji dotyczących kulisów powstawania gier to przygotowane specjalnie na ten temat filmy dokumentalne. W tym miesiącu będziemy mieli okazję obejrzeć produkcję tego rodzaju, dotyczącą Spiritfarera od Thunder Lotus Games.

8 czerwca 2021
Na skróty
  • The Escapist pracuje nad filmem dokumentalnym o grze Spiritfarer.
  • W produkcji jako przewoźniczka dusz pomagamy zmarłym dostać się do zaświatów.
  • Film obejrzymy już 19 czerwca tego roku.

Spiritfarer to produkcja Thunder Lotus Games, która miała premierę niecały rok temu. Gdyby spróbować scharakteryzować ją w jednym zdaniu, moglibyśmy powiedzieć, że gra podejmuje tematykę śmierci. Wcielamy się w niej w przewoźniczkę, która pomaga przejść zmarłym do zaświatów, a przy okazji może się z nimi zaprzyjaźnić i poznać ich historie. Przy okazji możemy też rozbudowywać swoją łódź i spędzać czas na zbieraniu zasobów i ich przetwarzaniu.

Jeśli brzmi to dla was ciekawie lub mieliście już okazję zagrać w Spiritfarera i zastanawia was, jak wyglądały kulisy tworzenia gry i stojące za nią inspiracje, już niedługo będziecie mogli poznać odpowiedź na te pytania, oglądając specjalny dokument na temat produkcji Thunder Lotus.

Spiritfarer Documentary – kiedy obejrzymy film?

Dokument zadebiutuje za niecałe dwa tygodnie, czyli 19 czerwca tego roku. Jego realizacją zajmuje się portal o tematyce popkultury The Escapist. Projekt powstawał zdalnie w czasie pandemii, a jego twórcy przyznają, że Spiritfarer był „osobistą historią dla ekipy z Thunder Lotus, a sam tytuł miał wielki wpływ na osoby, które w niego zagrały”. Zapewne będzie to jedna z rzeczy, do których odniesie się dokument. Dodatkowo usłyszymy w nim specjalną ścieżkę dźwiękową spajającą cały film.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!