Sonic Speed Simulator to gra na platformie Roblox powstała przy współpracy Gamefam Studios z Segą

Zaprezentowane przez Gamefam Studios Sonic Speed Simulator jest udostępnioną przez Roblox grą stworzoną z pomocą deweloperów z tej platformy. Nie dość, że fanowska produkcja została zatwierdzona przez Segę, ale programiści firmy aktywnie pomagali w jej rozwoju.

Nowa gra o Sonicu zadebiutowała w Roblox już 13 kwietnie i jest dostępna całkowicie za darmo. Wcześniej za dostęp do wersji testowej należało zapłacić 50 sztuk growej waluty, co wymagało dokonania minimalnego zakupu w kwocie około 20 zł. Gamefam Studios poinformowało, iż gra będzie otrzymywać cotygodniowe aktualizacje z nową zawartością. Udział Segi jest z pewnością częścią szeroko zakrojonej kampanii marketingowej nowego filmu o niebieskim jeżu.

Rozgrywka w Sonic Speed Simulator

Tytuł pozwoli na swobodną eksplorację odtworzonych w trójwymiarze poziomów z klasycznych gier o Sonicu. Wraz ze zdobywaniem poziomów gracze mają dostać możliwość rozwijania coraz to większych prędkości oraz wspólnej gry ze znajomymi. Co ciekawe, mimo ogólnej prostoty grafiki w Roblox, na potrzeby Sonic Speed Simulator zaprojektowano modele postaci wiernie oddające materiał źródłowy.