Sniper Elite 5 – znamy datę premiery i parę innych ciekawostek

Studio Rebellion wypuściło sporo informacji na temat ich najnowszej gry, którą jest Sniper Elite 5. Poznaliśmy nie tylko datę premiery, ale też wymagania sprzętowe i cenę.

17 marca 2022
Na skróty
  • Premiera Sniper Elite 5 nastąpi 26 maja 2022 roku.
  • Na PC wyjdą dwie wersje: standardowa w cenie 180 zł oraz deluxe za 290 zł.
  • Gra trafi na PC, Xbox One, Xbox Series XIS, PlayStation 4 i PS5.

Sniper Elite to kultowa już seria gier, w których wcielamy się w tytułowego snajpera. Podczas II wojny światowej jesteśmy zrzucani do nowych krajów, by walczyć o ich wyzwolenie spod nazistowskiej opresji.

Sniper Elite 5 – dokąd teraz?

Tym razem przyjdzie nam trafić do Francji w 1944 roku. Naszą misją będzie osłabienie Wału Atlantyckiego na wybrzeżu Bretanii. Oczywiście musimy skontaktować się z tamtejszym ruchem oporu i odkryjemy kolejną niezwykłą broń Nazistów o kryptonimie „Kraken”.

Trailer możecie zobaczyć na YouTube, ale dopiero po zalogowaniu się celem potwierdzenia wieku.

Obrazek tytułowo Sniper Elite 5

Deweloperzy zapewniają, że w grze będziemy mogli doświadczyć zaawansowanej fizyki poruszania się i wymiany ognia, wciągającej kampanii, modyfikowalnych broni, także ulepszonej kamery śmierci (czyli to, co zawsze było ikoną tej serii). Ponadto otrzymamy dynamiczny tryb wieloosobowy oraz Tryb Inwazji, w którym jako snajper Państw Osi będziemy mogli wtargnąć komuś do jego kampanii i trochę się z nim zabawić.

Najważniejsze informacje o Sniper Elite 5

Według opisu na platformie Steam gra ma wyjść 26 maja tego roku. W tym wypadku za podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić 180 zł, a za wersję deluxe (która będzie zawierać dostęp do dodatkowych misji, postaci oraz uzbrojenia) trzeba wyłożyć 290 zł.

Poznaliśmy też minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i3-8100
  • Karta graficzna: z minimum 4 GB pamięci
  • DirectX: 12
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Miejsce na dysku: 85 GB

Poza PC gra trafi również na konsole Xbox One, Xbox Series XIS, PlayStation 4 i PS5.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!