Scenarzysta World of Warcraft stracił pracę po dodaniu do gry żartu o „korporacyjnej chciwości”

1 czerwca 2023,
14:59
Arek Grabowski
Morczny rycerz z płonącą bronią w World of Warcraft: Shadowlands

Projektant i scenarzysta pracujący przy World of Warcraft, Eric Covington, twierdzi, że został zwolniony przez Blizzarda po tym, jak napisał dla jednej z postaci dialog, który wyśmiewa korporacyjną chciwość. Chodzi o NPC występującego w grze, Loot Specialist. Został on dodany do World of Warcraft w marcu i wypowiadał takie kwestie jak „kolejny rekordowy kwartał przychodów”, „nazwijmy to korektą kosztów utrzymania” czy „czas wracać do biura”.

Scenarzysta został zwolniony, gdy kierownictwo zobaczyło kwestie wyśmiewające korporacje

Eric Covington, zwolniony scenarzysta, opisał całą sytuację na Twitterze. Zauważył on również, że nawet oficjalne konto World of Warcraft opublikowało filmy pokazujące niektóre z tekstów Loot Specialist. Oczywiście wideo zostało usunięte po tym, jak uświadomił kierownictwu, że właśnie za te kwestie został zwolniony.

Dość interesujące jest to, że zwolniony scenarzysta pracował w Blizzardzie przez 9 lat. Kierownictwo nie zauważyło satyrycznej strony napisanych przez Erica dialogów. Tak niewielki i niewinny żart wystarczył, by Covington stracił pracę. Warto zauważyć, że napisane kwestie były w grze tylko przez tydzień.