RPG Alaloth – Champions of The Four Kingdoms z nowym zwiastunem rozgrywki

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms, czyli hybryda Dark Souls i Baldur’s Gate otrzymała zwiastun prezentujący walkę i lokacje. Tytuł ma wyróżniać walka zbliżająca produkcję do soulslike’a.

31 maja 2022
Na skróty
  • Gamera Interactive stojące za Alaloth – Champions of The Four Kingdoms inspiruje się takimi tytułami, jak Baldur’s Gate i Pillars of Eternity.
  • Nowy RPG stawia na walkę w stylu soulslike, ale w rzucie izometrycznym.
  • Tytuł pojawi się latem na PC, niestety nie znamy szczegółów dotyczących konsolowych premier.

Włoskie studio Gamera Interactive opublikowało najnowszy trailer Alaloth – Champions of The Four Kingdoms. Materiał prezentuje dość obszerny zapis zarówno oryginalnej walki, jak i malowniczych lokacji, które przyjdzie nam eksplorować.

Alaloth inspirowane klasykami gatunku

Deweloperzy nie kryją inspiracji wielkimi tytułami, które ukształtowały elektroniczną rozrywkę. W wypowiedziach twórców możemy usłyszeć zachwyt nad Baldur’s Gate, czy nowszym, choć równie wiernym klasykom, Pillars of Eternity. Zdecydowanie są to gry, z których warto czerpać inspiracje – fani gatunku zatem mogą liczyć na propozycję wartą uwagi.

Alaloth obóz
Źródło: Steam Shop

RPG nastawione na walkę

Tym, co wyróżnia tytuł na tle swoich poprzedników, jest rozbudowany system walki. Chociaż ma to być rasowy RPG, w którym świat reaguje na zachowanie gracza i to wyłącznie od nas zależy, jakie będziemy mieli stosunki z napotykanymi frakcjami, to deweloperzy wyraźnie skupili się na dopracowaniu mechaniki walki, tworząc ze swojego dzieła coś na kształt soulslike’a, co widać na opublikowanym gameplayu.

W fantastycznym świecie przyjdzie nam spotkać przedstawicieli czterech klasycznych dla gatunku ras – ludzi, elfów, krasnoludów i orków, a jako gracz będziemy mogli wcielić się w dowolną z nich. Na naszej drodze staną najemnicy, bandyci, dzikie bestie i co jakiś czas, wzorem Dark Souls, zmierzymy się z wymagającym bossem.

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms pojawi się na PC jeszcze tego lata, a o wersjach konsolowych wiemy jedynie tyle, że są w planach. Czy taka ciekawa hybryda ma rację bytu przekonamy się już wkrótce.

UWaga! Gorące informacje!