Resident Evil Village – nowy zwiastun, demo i data premiery

Podczas wczorajszego Resident Evil Showcase Capcom podzielił się licznymi informacjami na temat swoich nadchodzących projektów. Jest tego niemało, a najważniejsze informacje zebraliśmy dla was w tym artykule.

Na skróty
  • Capcom dzieli się zwiastunem i fragmentem gameplayu z nadchodzącego Resident Evil Village.
  • Na posiadaczy PS5 czeka krótkie demo gry.
  • Gra ukaże się 7 maja 2021 roku.
  • Capcom pokazał również zwiastun Resident Evil Re:Verse.

Resident Evil Village będzie kontynuacją Resident Evil 7: Biohazard. Podobnie jak we wcześniejszej części, również tutaj wcielimy się w postać Ethana Wintersa. Choć po swoich poprzednich przeżyciach bohater chciałby zaznać spokoju razem z żoną, nie będzie mu to dane, ponieważ na horyzoncie pojawiają się nowe zagrożenia. Akcja gry osadzona jest w odciętej od świata wiosce w Europie Środkowej oraz w okolicznym zamku, gdzie panuje pani Dimitrescu i jej córki. Po raz kolejny spotkamy także znanego nam z poprzedniej części Chrisa Redfielda.

W zaprezentowanych na Resident Evil Showcase materiałach znalazł się oczywiście nowy zwiastun fabularny do nadchodzącej gry, prezentujący między innymi postaci, jakie możemy spotkać w zamku. Oprócz tego otrzymaliśmy też fragment gameplayu, pokazujący rozgrywkę. W Resident Evil Village możemy spodziewać się rozwinięcia systemu uników, mechaniki wytwarzania przedmiotów oraz zarządzania ekwipunkiem. Ważnym elementem będzie również handel, związany mocno z postacią nazywaną po prostu The Duke, która pojawi się w różnych sytuacjach.

Kiedy i na czym ogramy tytuł?

Gra będzie miała swoją premierę 7 maja tego roku. Możliwe jest zamówienie jej w przedsprzedaży, przez co zyskamy dostęp do dodatkowych treści lub gadżetów. Wszystkie opcje zakupu znajdziemy na stronie gry. Dobrą wiadomością jest także to, że Resident Evil Village trafi nie tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, jak wcześniej zapowiadano, ale również na PlayStation 4 i Xbox One.

Demo do Resident Evil Village

W oczekiwaniu na premierę gry posiadacze PlayStation 5 mogą ograć krótkie demo o tytule Maiden, pozwalające nam zwiedzić jedną z lokacji nadchodzącego tytułu. Wcielimy się w nim w postać, która musi uciec z zamkowych lochów. Demo nie jest niestety dostępne na innych platformach, ale zapis rozgrywki trafił już do internetu.

Resident Evil Re:Verse – niespodzianka na 25. rocznicę serii

Na Resident Evil Village ogłoszenia się nie kończą. Z okazji 25. rocznicy serii CAPCOM zapowiedział również Resident Evil Re:Verse – multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 6 graczy. Spotkamy w nim bohaterów znanych nam z różnych odsłon serii, których będziemy mogli wybrać do rozgrywania pojedynków w trzecioosobowej perspektywie. Tytuł określany jest jako podziękowanie dla graczy i otrzymamy go przy zakupie Resident Evil Village. Na razie nie wiadomo, czy będzie można kupić go osobno.