fbpx

Redfall z premierą w maju tego roku. Tak sugeruje Windows Central

Redfall, strzelanka kooperacyjna firmy Bethesda oraz Arkane dostępne tylko i wyłącznie na platformie Xbox, tytuł ma ukazać się już w maju, ale ile w tym prawdy? Informacja ta wypłynęła od Windows Central, twierdzą oni, że słyszał ze zaufanych źródeł, że tytuł zostanie wydany w pierwszym tygodniu miesiąca, jeśli oczywiście rozwój pójdzie w dobrym kierunku, bez żadnych utrudnień. Natomiast, nie jestem do końca przekonany, czy informacja z nieznanego źródła Windows Central jest godna zaufania.

Redfall to oparta na fabule gra FPS z otwartym światem, można w nią grać zarówno w pojedynkę, jak i w zespole składającym się z maksymalnie czwórki graczy. Naszym zadaniem będzie pokonanie legionu wampirów, które odcięły od reszty świata urocze miasteczko na wyspie Redfall w stanie Massachusetts.

Redfall to nasze wyzwanie, aby zrobić to, co Arkane robi najlepiej, czyli hybrydę gier pierwszoosobowych i RPG, tylko jeszcze bardziej ją ulepszyć.

Reżyser Harvey Smith o Redfall

[…] Czy to zadziała w otwartym świecie? Czy to zadziała w rozgrywce jednoosobowej, jak i w wieloosobowej? Czy możemy wziąć nasze wszystkie warstwy narracyjne, naszą mechanikę improwizacji, nasz styl i użyć tego w otwartym świecie?

Harvey Smith o Redfall

Produkcja miała ujrzeć światło dzienne już w 2022 roku, lecz developer w maju ubiegłego roku przesunął datę na 2023 rok. Teraz otrzymujemy niepotwierdzoną informację, która sugeruje, że tytuł ma ukazać się na początku maja tego roku, czy jest to możliwe? Tego nie wiemy, ale to, czego możemy być pewni, to fakt, że zarówno w Redfall, jak i Starfield zagramy tylko na PC i Xbox