Red Dead Online – nowy event z darmową zawartością

Czasowe wydarzenia wprowadzane do gier są z pewnością czymś, co zachęca graczy do powrotu do danego tytułu. Z tego założenia wychodzi też Rockstar, który na ten tydzień proponuje specjalny event do Red Dead Online.

14 kwietnia 2021
Na skróty
  • Od 13 do 19 kwietnia w Red Dead Online trwa specjalny event.
  • W czasie jego trwania po wykonaniu części misji dostaniemy więcej punktów doświadczenia.
  • Będziemy mogli również za darmo skorzystać z szybkiej podróży oraz usług fryzjerskich.

Do Red Dead Online trafił właśnie przewidziany na najbliższy tydzień event, który zapewnia graczom szereg atrakcji, ze specjalnym skupieniem na darmowych elementach. W programie imprezy przewidziano nagrody i możliwości szybszego awansowania na wyższy poziom dzięki zwiększonym punktom doświadczenia.

Co słychać na Pograniczu w Red Dead Online?

Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 19 kwietnia, a może w nim wziąć udział każdy gracz. Czego możemy się spodziewać? Na pewno miłą wiadomością jest fakt, że wykonanie dowolnej misji w trybie swobodnym zapewni nam podwójną porcję punktów doświadczenia, podobnie jak wzięcie udział w przygotowanych dla nas wydarzeniach, takich jak Król zamku, Złoto głupców, Do upadłego i wiele więcej. Dodatkowe korzyści czekają też na nas w zadaniach wypełnianych w towarzystwie Bandy – zyskamy aż 40% więcej RDO$ oraz punktów doświadczenia. Po raz kolejny, mowa tutaj o swobodnym trybie gry.

Grupa bohaterów w Red Dead Online
Po wykonanym zadaniu warto zasiąść przy ognisku. Źródło: Rockstar

Podczas eventu nagrody nie ograniczają się wyłącznie do punktów doświadczenia, bo za awans na wyższą rangę dostaniemy kolejne bonusy, do których zaliczają się mapy skarbów oraz karty umiejętności. Wygląda to następująco:

  • 1 ranga – mapa skarbów Bluewater Marsh;
  • 3 rangi – mapa skarbów północnej części farmy Ridgewood i karta umiejętności za darmo;
  • 6 rang – mapa skarbów jeziora Isabella, dwie karty umiejętności za darmo i 150 RDO$.

Darmówki dostępne przez czas trwania eventu nie kończą się na tych zdobytych przy okazji kolejnych rang. Przez najbliższy tydzień gracze będą mogli korzystać z darmowej szybkiej podróży oraz odwiedzić fryzjerów i skorzystać z ich usług bez płacenia. W ich ofercie mieści się strzyżenie, zrobienie makijażu i opieka dentystyczna. Dzięki temu przemierzymy rozdroża w Red Dead Online nie tylko szybko, ale też stylowo.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!