fbpx

Razer Blade 15 – pierwszy na świecie laptop z ekranem OLED 240 Hz

Razer prezentuje pierwszy na świecie laptop z matrycą OLED 240 Hz. Sprzęt skierowany jest do profesjonalnych graczy oraz twórców treści.

Na skróty
  • Razer prezentuje nowy model laptopa Blade 15.
  • Komputer wyposażony będzie w ekran OLED 240 Hz.
  • Specyfikacja techniczna nie odbiega jakością od ekranu.
  • Laptop do sprzedaży trafi w czwartym kwartale 2022.

Razer, wiodąca marka lifestylowa dla graczy, ogłasza nowy model notebooka Blade 15 z wyświetlaczem OLED QHD 240 Hz. Panel zapewnić ma jaśniejsze, bardziej żywe kolory przy prędkościach na poziomie e-sportowym. W połączeniu z procesorem Intel Core i9-12900H oraz kartą graficzną RTX 3070 Ti, nowy Blade jest świetnym wyborem dla graczy, jak i twórców treści.

Razer Blade 15 – wydajność w parze z ekranem wysokiej jakości

Nowy wyświetlacz OLED zapewni jasność na poziomie 400 nitów oraz 100% pokrycia barw DCI-P3, a to wszystko przy czasie reakcji na poziomie zaledwie 1 ms. Wyrazisty obraz idealnie nada się do wszelakich aktywności takich jak: obróbka zdjęć i wideo, oglądanie filmów czy granie.

Sercem Razer Blade 15 jest Intel Core i9-12900H, wyposażony w 14 rdzeni fizycznych i 20 wątków. Za zadania graficzne odpowiedzialny jest układ NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti z pamięcią 8 GB VRAM.

Nowy laptop posiada także 32 GB RAM DDR5 oraz 1 TB SDD na dane, z możliwością rozszerzenia o dodatkowy dysk, dzięki wolnemu slotowi M.2. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie, która obejmuje złącza Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, HDMI oraz pełnowymiarowy czytnik kard SD.

Omawiana konfiguracja została wyceniona na 3,499 $, a do sprzedaży trafi w czwartym kwartale 2022 roku. Niestety nie wiemy na razie, ile będzie kosztował w Polsce. Możemy być pewni, że kwota będzie większa, niż ta, z prostego przelicznika walut.