fbpx

Project 007 o pierwszym Bondzie od IO Interactive „wygląda nieźle”, ale nadal niewiele o nim wiemy

8 sierpnia 2023,
09:30
Dorota Żak
Logo Project 007

Jak wiemy, IO Interactive robi na razie małą przerwę od serii Hitman, aby zająć się również innymi projektami. W planach są Project 007 skupiający się na Jamesie Bondzie oraz Project Fantasy, czyli zupełnie nowe RPG online dla wielu graczy. O dwóch grach na razie niewiele wiadomo, ale wywiad redakcji Gamereactor z członkami studia w czasie Gamelab Barcelona 2023 nieco odniósł się do ich tematu.

Nowe projekty IO Interactive

Niestety, jeśli ktoś liczył na wiele nowych informacji ze strony deweloperów, może poczuć rozczarowanie. IO Interactive reprezentowane w rozmowie przez Álvaro Fernándeza i Cris Vegę nie dzieli się na razie szczegółami, a raczej potwierdza to, co już wiemy. Znajdujący się cały czas w produkcji Project 007 opowie o pierwszym Bondzie i, zdaniem deweloperów, „wygląda nieźle”. Twórcy póki co nie mogą powiedzieć na temat gry nic więcej.

Podobnie wygląda sprawa z platformami, na jakich pojawią się produkcje. Fernández i Vega nie zajmują się bezpośrednio tymi kwestiami, dlatego nie mogli opowiedzieć o nich więcej. Nie wiemy więc czy któraś z tworzonych gier okaże się tytułem ekskluzywnym dla jakiejś platformy. Takie potwierdzenie byłoby całkiem przydatne, bo po drodze pojawiły się pogłoski, że Project Fantasy nie ukaże się na PlayStation.

Znacznie więcej czasu w wywiadzie poświęcono kwestiom technicznym, takim jak silnik Glacier czy wykorzystanie w produkcji gier sztucznej inteligencji. Autorski Glacier pozwala IO Interactive na dużo swobody, co szczególnie przydaje się przy zmianie dowolnych elementów w trakcie tworzenia gier, jak przyznają deweloperzy. Przy okazji padło także kilka pytań o A.I. Studio ma w tym zakresie bardziej tradycyjne podejście: dostrzega potencjał sztucznej inteligencji jako narzędzia, ale raczej w przyszłości. Póki co stawia więc na element ludzki, zaznaczając, że A.I. to czasami problematyczne kwestie praw autorskich.