Premiera Inno3D GeForce RTX 3090 iChill Frostbite z chłodzeniem cieczą

Inno3D GeForce RTX 3090 iChill Frostbite to propozycja dla największych entuzjastów. W parze z topowymi osiągami ma tu iść wysoka kultura pracy, doprawiona niskimi temperaturami i dużymi możliwościami personalizacji.

3 lutego 2021
Na skróty
  • Firma Inno3D zaprezentowała własną wersję karty GeForce RTX 3090 z zainstalowanym blokiem chłodzenia cieczą.
  • Zastosowany system chłodzenia wodnego został udoskonalony względem poprzednich modeli z serii iChill Frostbite.
  • Producent wycenił swoją najnowszą, a zarazem najwydajniejszą pozycję na 8800 zł.

Fani najwyższych osiągów i chłodzenia cieczą zyskują kolejny oręż. Karta graficzna Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite to konstrukcja oparta na najwydajniejszym GPU z serii Ampere, które otrzymało tu chłodzenie wodne. Ma ono być nie tylko efektowne, dzięki programowalnemu podświetleniu RGB, lecz przede wszystkim ciche i wydajne. Producent chwali się, że najnowsze chłodzenie iChill Frostbite otrzymało sporo udoskonaleń względem poprzednich iteracji.

Co konkretnie się zmieniło? Projektanci usprawnili m.in. przepływ wody, komponenty znalazły się bliżej siebie, a grubość termopadów zredukowano do jednego milimetra. Blok zbudowany z czystej, niklowanej miedzi ma teraz 5,5 mm. Standardowo całość została usztywniona backplate’em z logo iChill. Efekt? Według pomiarów producenta karta Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite jest o 13 stopni chłodniejsza od modelu Founders samej Nvidii.

Przód oraz pudełko na kartę Inno3d RTX 3090 z chłodzeniem wodnym

Karta Inno3D GeForce RTX 3090 iChill Frostbite, czyli zwodowany tytan

Pod względem wymagań systemowych prezentowany model nie odbiega od tradycyjnych wersji. Podstawa to zasilacz o mocy minimum 750 W oraz dwie wolne wtyczki PCIe 8-pin. Sama karta zajmuje dwa sloty i ma 226 mm długości, dzięki czemu nie powinna kolidować z okolicznymi komponentami.

Backplate karty Inno3D RTX 3090 iChill Frostbite

Karta graficzna Inno3D GeForce 3090 iChill Frostbite została wyceniona na około 8800 zł. Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest pod tym linkiem.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!