Powstało nowe studio. Weterani Blizzarda i Rockstara łączą siły

Koło życia w świecie technologii. Cyfrowi giganci kupują wielkich deweloperów, a w tym samym czasie powstają malutkie studia.

2 lutego 2022

Lost Lake Games z Seattle, bo tak nazywa się nowa i niezależna firma, została założona przez doświadczonych pracowników wielkich deweloperów. Mowa oczywiście o Blizzardzie i Rockstarze.

Kto tworzy Lost Lake Games?

Do grona deweloperów zaliczają się między innymi James Phinney, który był głównym projektantem Diablo, Warcrafta 2 i Starcrafta, Joe Pikop, który tworzył postacie dla Rockstara Arenanet, oraz Mark Pottorf, który pracował przy H1Z1 i Quantum Conundrum jako programista.

A dlaczego nazwali się Lost Lake?

Nazwa Lost Lake to obietnica: odkrycia, przygoda i niezapomniane wrażenia. Wierzymy, że każdy projekt powinien być wspólną podróżą, w której wyobraźnia i wiedza łączą się, tworząc coś magicznego.

Studio na swojej stronie

Na dodatek firma oświadczyła, że planują tworzyć gry multiplatformowe, a z funduszu Bitkraft Ventures, który skupia się na grach wideo i e-sporcie, pozyskali finansowanie w wysokości 5 milionów dolarów.

Niestety nic nie wiemy o dalszych planach nowego studia, ale życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze zapowiedzi nowych gier. Ekipa posiada już swoją stronę internetową.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!